Maasai Men Tribe Tanzania  - alexstrachan / Pixabay

Luxusní dovolená v Tanzanii: Odpočiňte si a poznejte krásy africké přírody

Cestování a dovolená

Jestliže hledáte destinaci, kde si užijete jak odpočinek, tak i zábavu v podobě poznávání místní fauny a flory, určitě byste měli zvážit návštěvu Tanzanie a jejího nejznámějšího ostrova Zanzibaru. Kromě slunné pláže si můžete užít i opravdové safari.

Exotická dovolená, na kterou nezapomenete

Dovolená na Zanzibaru se řadí mezi jedny z nejkrásnějších. Kromě příjemné atmosféry a exotiky na vás totiž čekají neuvěřitelné zážitky, na které jen tak nezapomenete. Každého návštěvníka určitě uhranou všudypřítomné písečné pláže a průzračné moře, které láká ke koupání.

Samozřejmě můžete počítat s kvalitním zázemím jednoho z tuzemských hotelů a i příjemnou obsluhou, se kterou se domlouváte jak anglicky, tak i italsky. Tím však vaše exotická dovolená nekončí. Navštívit můžete i další místa, kde poznáte místní kulturu či přírodu.

Zažijte opravdové safari na vlastní oči

Tanzanie a dovolená strávená v ní nabízí více, než byste na první pohled čekali. Jak již bylo řečeno, mimo pohody si můžete dopřát i nezapomenutelné zážitky. Jedním z nich je i návštěva jednoho z nejuznávanějších národních parků v celé Tanzanii. Tím je národní park Saadani, který se nachází v její pevninské části na břehu Indického oceánu.

Přečtěte si také:  Dovolená v ČR: 4 jedinečné destinace v Krkonoších, které stojí za návštěvu

Na svojí dovolené si užijete safari, které si můžete dopřát jedině v Africe. Pozorovat budete moci celou velkou pětku, do které patří buvol, leopard, lev a slon, ale samozřejmě si prohlédnete i ostatní divy zdejší přírody. Na cestu se vydáte ihned po usednutí letadla, které vás dopraví do národního parku.

Jeho prohlídka vám pak zabere téměř celý den a do hotelu se vrátíte až se setměním. Pokud však neuvidíte vše, co jste si přáli, nemusíte zoufat. Hned druhý den ráno se vydáte na druhou safari výpravu, která vám představí zbytek zástupců zdejší fauny.

Africa Serengeti Tanzania Safari - patrickgregerson / Pixabay
Luxusní dovolená v Tanzanii: Odpočiňte si a poznejte krásy africké přírody

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *