Town Village Roofs Castle Church  - dabors2 / Pixabay

Ploché střechy: Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Móda a styl

V posledních několika letech se stále více setkáváme u moderních domů s plochými střechami. Ty se těšily velké oblibě zejména v 70. letech, ale poté se od nich postupem času upustilo. Proč jsou ploché střechy opět oblíbené a jaké jsou jejich výhody?

S plochými střechami ušetříte na energiích

V současnosti roste zájem o energeticky úsporné domy, se kterými nejenže snížíte svoji uhlíkovou stopu, ale i ušetříte. Jedním z možných řešení je plochá střecha, díky které nebudete muset v domě vytápět tak velkou plochu. Ve výsledku můžete výrazně ušetřit za účet za plyn či elektřinu.

Méně vás bude stát i samotná údržba střechy, pro kterou není třeba pořizovat či pronajímat speciální techniku. Ploché střechy nabízí kromě nižší energetické náročnosti i další prostor, který si můžete přizpůsobit podle svého. Velká část lidí dává přednost balkónu či terase, kde tráví svůj volný čas. Pokud tedy například nedisponujete dostatečně velkou zahradou, můžete si tento nedostatek vynahradit tímto způsobem.

Starou střechu stačí rekonstruovat

Ploché střechy byly v minulých letech kritizovány kvůli svojí časté poruchovosti a špatnému těsnění, což často mohlo vést i k mnohem závažnějším škodám. S vývojem technologií v oblasti architektury a stavebnictví, se však podařilo eliminovat i tyto problémy.

Přečtěte si také:  Chcete svým blízkým dopřát jedinečný zážitek? Pozvěte je do kvalitní restaurace!

U starého domu vám postačí rekonstrukce plochých střech, díky které bude vaše stavení opět vypadat jako nové. Vyřeší se tak i častý problém se špatným těsněním. Izolace střech je totiž v současnosti na úplně jiné úrovni.

S rekonstrukcí vaší střechy vám může pomoci česká firma Ekisys s.r.o., která se specializuje na realizaci a rekonstrukci plochých střech, tepelnou izolaci či zateplení fasád. Kromě toho vám pomůže vyřešit většinu problémů s plochou střechou, a to i v případě nevhodné konstrukce nástaveb či špatného kotvení střechy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *