Navštivte Mauricius, perlu Indického oceánu

Cestování a dovolená

Exotické destinace se v posledních letech stávají velmi populární pro trávení dovolené. Je to z důvodu finanční dostupnosti těchto míst a z důvodu, že pobyt na těchto místech je nezapomenutelným zážitkem a lidé se sem rádi vrací. Jedná se převážně o místa jako je Mauricius, Maledivy nebo Seychely.

Mauricius je jeden z ostrovů nacházející se v souostroví Maskarény. Tento ostrov původně znám jen Arabům pod názvem Dinarobin, objevili Portugalci v roce 1505. Poté postupně ostrov patřil pod správu Portugalců, Holanďanů, Francouzů a Angličanů. V roce 1968 získal Mauricius nezávislost a později se stal republikou.

Mauricius je skvělým místem pro dovolenou snů

Nabízí široký záběr různých aktivit a trávení volného času. Mezi nejoblíbenější činnosti bezpochyby patří potápění. Kolem ostrova jsou samé korálové útesy s tajemnými jeskyněmi, vraky lodí a nádherným podmořským životem. Na své si přijdou i sportovci. K dispozici je možnost zkusit si oblíbený Kiteboarding, projet si Mauricius na kole, nebo si zahrát na jednom z osmi exotických golfových hřišť.

Navštivte Mauricius, perlu Indického oceánu
Navštivte Mauricius, perlu Indického oceánu

Pro ty co rádi poznávají zajímavá místa je k dispozici plavba lodí do okolí Mauricia. Vydat se můžete do hlavního města Port Luise, kde na vás čeká mnoho historických památek.

Na Mauricius se můžete vydat kdykoli v průběhu celého roku. Teploty jsou zde příjemné a téměř konstantní od 25 – 35°C. Domluvíte se zde bez problému anglicky nebo francouzsky.

Vyzkoušejte i dovolenou na Maledivách

Maledivy leží stejně jako Mauricius v Indickém oceánu. Jedná se o souostroví, které se skládá z 1192 ostrovů a ostrůvků. Tyto ostrovy a ostrůvky jsou rozděleny do 20 atolů(správních okrsků). Kolem dokola se rozprostírá nádherně křišťálová voda a korálové útesy.

Přečtěte si také:  Hledáte ideální prostory pro vaši svatbu? Užijte si svůj jedinečný den v zázemí rodinného vinařství

Maledivy jsou velmi oblíbenou destinací pro skvělou a nezapomenutelnou dovolenou. Hodně jsou vyhledávány pro svatební cesty. Počasí je zde velmi příjemné a po celý rok téměř konstantní okolo 30°C. Že je zde horko ani nepoznáte, protože od moře vane příjemný chladnější vzduch. Teplota moře je také velmi příjemná a to 27°C.

Vyzkoušejte i dovolenou na Maledivách
Vyzkoušejte i dovolenou na Maledivách

Na Maledivy se zpravidla jezdí z důvodu potápění

Tato lokalita patří mezi jednu z nejoblíbenějších na světě. Uchvátí Vás hejna ryb, korálové útesy, manty, želvy, rejnoci, žraloci a mnoho dalších vodních živočichů a rostlin. Další populární vodní aktivitou na Maledivách je surfování. Většinou se surfuje na atolu v North male.

Pro milovníky dobrodružství tu je připravena možnost navštívit okolní ostrovy. Od těch obydlených místními domorodci až po úplně opuštěné. Poznáte tak místní kulturu a tradiční život Maledivanů. Na pustém ostrově si budete moci vyzkoušet život trosečníka.

Maledivy jsou určitě místem, které stojí zato alespoň jednou v životě navštívit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *