black cable car over snow covered mountain during daytime

Dovolená v Rakousku: 5 míst, které byste měli určitě navštívit

Cestování a dovolená

Rakousko je jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších zemí v Evropě. Jeho malebná města, nádherná příroda a četné kulturní památky přitahují každoročně miliony turistů. Pokud se do této jedinečné země také chystáte, máme pro vás hned 5 míst, která stojí za to navštívit.

Vídeň

Hlavní město Rakouska, je pro svou bohatou historii, architekturu a kulturu ideální destinací k navštívení. Nenechte si ujít návštěvu Schönbrunnského zámku nebo procházku po nábřeží Dunaje. Vídeň navíc nabízí širokou škálu ubytování, narazit přitom můžete i na český penzion v Rakousku.

Salzburg

Město Salzburg, známé jako rodiště Wolfganga Amadea Mozarta, je dalším místem, jež stojí za návštěvu. Procházka po starobylém městě, návštěva pevnosti Hohensalzburg nebo Mirabellské zahrady ve vás jistě zanechá nezapomenutelný zážitek. Ubytování v Rakousku je opět různorodé, přičemž můžete vybírat jak z apartmánů, tak i rodinných penzionů.

Innsbruck

Innsbruck, hlavní město Tyrolska, je obklopeno majestátními Alpami, díky čemuž je ideálním místem pro milovníky hor a sportu. Město si však zamilují i lidé, kteří rádi tráví svůj čas v přírodě.

Přečtěte si také:  Ubytování Lipno - české moře stále láká

Schladming

Schladming je populárním střediskem pro lyžování a snowboarding. Městečko se nachází v srdci rakouských Alp a nabízí nádherné scenérie a vynikající lyžařské podmínky. Pro ubytování Schladming můžete využít hotely, apartmány či penziony, které uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších turistů.

Hallstatt

Malebné městečko Hallstatt je jednou z nejznámějších a nejmalebnějších destinací v Rakousku. Toto unikátní místo, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, vás okouzlí svými historickými domy, úzkými uličkami a nádherným jezerem. Navštivte solné doly nebo se vydejte na procházku po vyhlídkových stezkách, jež nabízejí nádherný výhled na krajinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *