silver and black car engine

Ekologickou likvidaci vozidla za vás vyřídí profesionální firma. Objednat si ji můžete z pohodlí svého domova

Auto Moto

Likvidace vozidla je jedním z úkonů, kterému se nevyhne téměř žádný majitel automobilu. Pokud ten váš již dosloužil, nebo došlo během havárie k jeho nenávratnému poškození, budete muset dříve či později začít jednat s jednou ze specializovaných firem. Samotná likvidace vám však může přinést mnohem více než jen možnost, jak se zbavit nepojízdného vozu, ale i pár korun k dobru.

Za likvidaci vozidla můžete získat až 10 000 Kč

Jako vlastník vozidla musíte dodržovat celou řadu pravidel, které vám udává zákon. Jedním z nich je i likvidace vozidla, kterou je nutné provést vždy, když již není automobil pojízdný a chcete se ho legálně zbavit. K ekologické likvidaci mají povolení pouze určité firmy, díky čemuž vám mohou následně vystavit i potvrzení o ekologické likvidaci – bez něj totiž není možné požádat o vyřazení automobilu z registru vozidel.

Firma v rámci likvidace provádí i výkup daného automobilu, za nějž vám vyplatí určitou finanční částku. Ta se obvykle pohybuje v řádu několika tisíců korun – u nejnovějších vozidel se běžně vyšplhá i na 10 000 Kč. Jediné, co k tomu budete potřebovat je doklad totožnosti a velký technický průkaz. V případě, že není automobil ve vašem vlastnictví, neměli byste zapomenout ani na plnou moc – tu lze u některých firem dodat i zpětně.

Přečtěte si také:  Autoklíč v běžném klíčcentru nepořídíte. Ovšem ti nejlepší specialisté vám ho vyrobí i podle fotky a na počkání

K výkupu a likvidaci lze nabídnout i úplné vraky

Obvykle se výkup auta týká nejen ojetých automobilů, ale i úplných vraků, které vám pijí krev na vaší zahradě. U většiny firem si tedy můžete nechat zlikvidovat i takováto vozidla, přičemž i za ně vám zaplatí nějakou tu korunu. Výsledná cena se přitom odvíjí od široké škály faktorů, včetně stáří vozidla, jeho stavu, značky či modelu. Ještě před výkupem si nezapomeňte překontrolovat obchodní podmínky dané firmy – pozor si dejte zejména na cenu dopravy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *