Poznáváme nejlepší zimní lyžařské areály ve Francii

Cestování a dovolená

Francie a francouzské alpy jsou proslavené tím nejlepším lyžováním. Zdejší zimní areály nabízí stovky kilometrů dokonale upravených sjezdovek a ty nejlepší podmínky pro zimní dovolenou na lyžích nebo na snowboardu.  Jaký zimní areál ve Francii je ten nejlepší?

Největší a nejlepší zimní střediska ve Francii

Pokud bychom se řídili čistě podle velikosti, tak první trojka největších zimních lyžařských areálů ve Francii by zahrnovala tyto:

  • Tři údolí (Les Trois Vallées) = cca 600 kilometrů sjezdovek
  • Portes du Soleil = cca 650 kilometrů sjezdovek (část je ale na Švýcarské straně)
  • Évasion Mont-Blanc = cca 450 kilometrů sjezdovek

Při hodnocení lyžování ve Francii, ale není možná koukat jen na délku sjezdovek. Pokud májí například Tři údolí 600 kilometrů sjezdovek, tak je to sice fajn, ale vy nemáte ani tu nejmenší šanci si je všechny vyzkoušet během jednoho týdnu zimní dovolené na lyžích.

Přečtěte si také:  Ubytování Lipno - české moře stále láká
Nejlepší zimní lyžařské areály ve Francii
Nejlepší zimní lyžařské areály ve Francii

Nejlepší střediska ve Francii – Val Thorens

Jedním z nejlepších míst pro lyžování ve Francii je určitě Val Thorens, který je součástí oblasti Tři údolí. Je to jedno z nejvýše položených zimních lyžařských středisek ve Francii a lyžování tady fakt stojí za to!

Nejlepší střediska ve Francii – Tignes a Val d’Isère

Tignes a Val d’Isère jsou místa, která stojí za to, alespoň jednou navštívit. Tignes je opět jedno z výše položených středisek ve Francii, můžete tedy lyžovat až do nadmořské výšky 3500 metrů.

Nejlepší střediska ve Francii – Les Aravis

Pokud máte rádi lyžování ve volném terénu, mimo sjezdovky, pak doporučuji vyzkoušet nějaké místo v oblasti Les Aravis. Tohle místo ve Francii mívá snad nejvíce sněhu. Za rok tady údajně napadne až 6 metrů sněhu. Podmínky pro lyžování mimo sjezdovky jsou tam vážně skvělé!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *