Nejčastější dotazy, které se týkají likvidace firmy

Ekonomika a finance Firmy a služby

Co všechno budete k likvidaci firmy potřebovat? Jak dlouho vám celý proces zabere? A lze se nějakým způsobem ujistit, že je vše po právní stránce v pořádku? Na všechny tyto otázky vám dnes odpovíme.

Konkurence, která mezi jednotlivými podnikatelskými subjekty v ČR panuje, je opravdu velká. Takže není divu, že řada z nich tuto srážku na ostří meče nepřežije. Proces likvidace společností  tedy není tak výjimečný, jak by se nezkušenému oku mohlo zdát.

Mezi „nezbytnosti“ patří i valná porada

Věděli jste, že dokud ji oficiálně nesvoláte, nemůžete s celým procesem začít? A takových povinností vyžaduje naše legislativa více. Zapomenout tak třeba nesmíte ani na správní poplatek za likvidaci (a to i v případě, že se o vše postaráte vlastním silami), zpeněžení zbytkového majetku nebo vypořádání se všemi věřiteli. Teprve poté může přijít na řadu účetní uzávěrka a s ní také kýžený výmaz z obchodního rejstříku.

Rozhodně nejde  o práci na víkend

Pokud jste nabyli dojmu, že stačí si na pár hodin sednout k potřebným „papírům“ a vše je hotovo, pak vás zklameme. Podle statistik trvá celý proces likvidace firem v průměru šest měsíců. Neobejde se totiž bez komunikace s mnoha dalšími subjekty, ani bez množství vyřizování.

Přečtěte si také:  Investování pro začátečníky: 5 investičních příležitostí, na které byste se měli zaměřit

Aby bylo vše právně v pořádku

A pokud očekáváte, že vám odpovědní úředníci se vším potřebným kvalifikovaně poradí, pak můžete být hořce zklamáni. Jediným způsobem, jak si ověřit správnost svého počínání, je nechat si vše zkontrolovat od odborníků.

Nebo jim rovnou celý proces svěřit. Experti ze stránek sidlofirmypraha5.cz mají po ruce zkušené právníky. A jejich doménou je nejenom likvidace firem, ale také jejich založení a všechny ostatní nezbytné procesy. Pomohou se vším, co je třeba a to samozřejmě se zárukou. Pokud nechcete, nemusíte se s nimi ani osobně sejít – na vše postačí plná moc. Zjistěte více na jejich webu a rozetněte gordický uzel svého podnikání ještě dnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *