oslo, norway, royal house

Oslo – město, které si zamilujete

Cestování a dovolená

Stále hledáte perfektní destinaci pro svou příští dovolenou nebo víkendový výlet? Oslo, hlavní město Norska, by mohlo být právě tím místem, které hledáte. Je plné zajímavých míst, které zaručeně oceníte, ať už jste milovník historie, kultury, přírody, nebo se jen chcete ponořit do skandinávského životního stylu. Oslo je město kontrastů: moderní architektura se mísí s historickými budovami, městský ruch s poklidnými zelenými parky a národními rezervacemi.

Oslo a jeho zajímavá místa

Pokud navštívíte Oslo zajímavá místa, nesmíte vynechat následující.

Královský palác

Impozantní královský palác, kde i dnes žije norský král, je jedním z nejznámějších symbolů města. Jeho okolí je ideální pro relaxační procházky.

Opera a baletní dům

Tento moderní architektonický skvost je jednou z dominant města. Za krásného počasí si můžete vystoupat až na střechu a obdivovat úchvatné výhledy na město a fjord.

Frognerparken a Vigelandova sochařská instalace

Park Frogner je největším městským parkem v Oslu a domovem pro Vigelandovu sochařskou instalaci, která zahrnujeme více než 200 bronzových a granitových soch.

Norské lidové muzeum

Naučte se více o norské kultuře a historii v tomto muzeu na čerstvém vzduchu, které zahrnuje více než 150 historických budov z celého Norska.

Muzeum Vikingů

Poznejte do detailu život Vikingů v tomto fascinujícím muzeu, které domovem pro tři zachovalé vikingské lodě.

Přečtěte si také:  Parkování na pražském letišti je snadné a pohodlné

Zážitky, které nezapomenete

Kromě návštěvy těchto monumentů a muzeí, můžete v Oslu prožít i další řadu nezapomenutelných zážitků. Vydejte se na pěší túru překrásnou norskou přírodou, nebo si užijte jedinečné panorama města s fjordem v pozadí z vrcholu Holmenkollbakken, který je světově známý svým skokanským můstkem. A pokud toužíte po troše adrenalinu, nenechte si ujít návštěvu zábavního parku TusenFryd.

Oslo je město, které nabízí něco pro každého. Ať už jste milovník historie, kultury, přírody, nebo jen chcete zažít něco nového, Oslo vás určitě nezklame. Překvapí vás svou kombinací moderní a historické architektury, rozmanitostí kulturních událostí a přírodními krásami. Navíc je to ideální destinace pro rodinnou dovolenou, romantický výlet nebo dobrodružnou cestu s přáteli.

Město, které stojí za návštěvu

Pokud hledáte destinaci, která vás obohatí o nové zážitky, přinese vám spoustu krásných vzpomínek a poskytne vám příležitost poznat novou kulturu a historii, pak je Oslo tou pravou volbou. Přesvědčte se sami a nechte se unést kouzlem tohoto skandinávského města.

oslo, norway, port

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *