green mountains under white clouds during daytime

Dovolená v ČR: 4 jedinečné destinace v Krkonoších, které stojí za návštěvu

Cestování a dovolená

Krkonoše se řadí mezi jedny z nejnavštěvovanějších destinací u nás, a to především pro svoji krásnou přírodu a jedinečná panoramata. Kromě toho, že v nich můžete navštívit nejvyšší bod České republiky, nabízí i celou řadu dalších míst, kam se vyplatí vyrazit. Kromě turistiky se tu navíc můžete věnovat i dalším aktivitám včetně lyžování či wellness procedurám. Podívejte se s námi na čtyři destinace, které byste měli určitě navštívit.

Janské Lázně

Janské Lázně jsou jedním z nejvýše položených měst v České republice. Kromě toho městečko nabízí jedinečnou architekturu s nádechem historie a krásné výhledy po okolí. Navštívit zde můžete celou řadu památek a zajímavých míst, včetně Stezky korunami stromů. Největší dominantou jsou však samotné lázně, které nabízí mnoho příležitostí pro kvalitní odpočinek. K dispozici jsou přitom pohodlné a kvalitní apartmány, jež uspokojí i ty nejnáročnější.

Harrachov

Harrachov je známý především svým lyžařským střediskem, které si zamilují zejména nadšení lyžaři. Kromě toho je i skvělým místem pro turistiku, kdy můžete objevovat krásy naší jedinečné přírody. Samozřejmostí jsou i wellness pobyty, kde si pořádně odpočinete. Kromě kvalitního ubytování však narazíte i na celou řadu zajímavých přírodních památek, jako jsou Mumlavské vodopády nebo Černý rybník.

Přečtěte si také:  Dovolená v Rakousku: 5 míst, které byste měli určitě navštívit

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou je krásné městečko rozkládající se v Libereckém kraji, jež je ideální zejména pro turistiku a cyklistiku. Především díky svému umístění se jedná o ideální destinaci, z níž můžete navštívit další námi zmíněná místa. Podobně jako u ostatních měst, zde narazíte na mnoho památek, a to například kostel sv. Václava nebo Památník zapadlých vlastenců.

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn je jedním z nejznámějších lyžařských středisek v Krkonoších, jež nabízí i mnoho dalších způsobů vyžití, kam patří i běžecké tratě, turistika nebo dokonce horolezectví. Navštívit zde můžete například Labskou bodu nebo Pančavský vodopád. K dispozici je opravdu široká nabídka ubytování, a to i wellness pobyt pro váš odpočinek a relaxaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *