printer, 3d, print

3D tiskárny se těší velké oblibě: 6 způsoby, jak je lze využít

Firmy a služby

3D tiskárny se stávají stále populárnějším nástrojem pro domácí i průmyslové použití. Hlavním důvodem je především to, že tato technologie umožňuje vytvářet fyzické modely z digitálních návrhů, což nabízí opravdu široké spektrum využití. S námi se můžete podívat hned na šest způsobů, jak můžete 3D tiskárnu využít ve své práci, podnikání nebo u sebe doma.

Jednoduchá výroba prototypů

Vývoj nového produktu představuje velmi náročný proces, který však může využití 3D tiskárny pořádně usnadnit. S její pomocí totiž lze jednoduše vytvořit prototypy, na nichž odzkoušíte vlastnosti vámi navrhovaného produktu. Kromě testování je však lze využít k vyladění designu či některých detailů.

Výroba náhradních dílů

3D tiskárna může být využita k výrobě náhradních dílů, které je buď obtížné, nebo nemožné sehnat. Jednoduše tak lze opravit i starší či drahé stroje, které by jinak nebylo možné opravit. Vše přitom zvládnete během pár hodin, a to i bez profesionální pomoci.

Tisknutí dekorací a dárků

Vlastní domácí 3D tiskárnu můžete použít i k výrobě dekorací či originálních dárků. Použít tak můžete své vlastní návrhy nebo stáhnout modely z internetu a upravit je dle vašich potřeb. Tímto způsobem je přitom mohou využít jak profesionálové, tak i amatérští tvůrci.

Přečtěte si také:  Čeká vás likvidace vaší firmy? Přenechejte stres na profesionálech a vyhněte se zbytečnému papírování

Vytvoření funkčních modelů

Běžně jsou 3D tiskárny využívány k vytvoření funkčních modelů, například pro vědecké nebo technické účely. Například lékaři mohou vytisknout modely orgánů pro trénink nebo plánování operací.

Umělecké dílo během pár minut

3D tiskárny se v posledních letech stávají populárním nástrojem pro umělce, kteří mohou vytvořit sochařské modely či jiná umělecká díla. Pomocí této technologie tak mohou umělcům rozšířit své možnosti tvorby a objevit nové dimenze své práce.

Snadná digitalizace objektů

Kromě 3D tiskáren je možné využít i takzvaný 3D scanner, který slouží k jednoduché digitalizaci objektů. Tato zařízení jsou schopná snímat reálné objekty a vytvořit z nich digitální modely, které lze použít pro různé účely, jako například pro archivaci nebo reprodukci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *