living room, sofa, couch

Záclony a závěsy: jak na jejich správný výběr?

Bydlení a domácnost Obchody a eshopy

Záclony a závěsy se řadí mezi jedny z nejdůležitějších prvků v interiéru. Nejenže ovlivňují atmosféru v dané místnosti, ale také pomohou vytvořit pocit soukromí a bezpečí. Jejich správný výběr však může být někdy opravdu náročný úkol, a to i pro opravdové milovníky bytového designu. Jak na výběr správných záclon a závěsů na míru vašemu interiéru.

Zaměřte se na výběr materiálu i vzoru

Pokud se rozhodnete pořídit si nové záclony či závěsy, měli byste se zaměřit nejprve na jejich materiál a také vzor. Oba zmíněné faktory totiž podstatně ovlivňují výsledný vzhled záclon či závěsů a tím pádem mají vliv i na design vašeho interiéru. Při výběru materiálu byste měli vzít v úvahu typ místnosti a účel záclon či závěsů. Pro obývací pokoj či ložnici jsou vhodné zejména lehké materiály, které propouštějí přirozené světlo – skvělá je například bavlna.

Naopak do kuchyně či koupelny je lepší vybírat odolnější materiály, jako je například polyester. Podobně přistupujte i k výběru vzoru, jež by neměl působit kýčovitě, ale naopak decentně, díky čemuž záclony a závěsy lehce splynou s interiérem. Pozor si dejte i na ostatní bytový textil, který by měl se záclonami i závěsy ladit, a to alespoň z hlediska barev – ideální je například barevná kombinace povlečení se závěsy.

Přečtěte si také:  Fotovoltaika na klíč - cesta k udržitelné energii pro vaši domácnost

Nezapomínejte na funkčnost

Ještě před koupí zvažte, zda potřebujete záclony pouze pro dekoraci, nebo také pro regulaci světla či dosažení úplného soukromí. Následně si můžete zvolit vhodnou gramáž záclon či závěsů, přičemž platí, že nejlepší zatemnění místnosti vám nabídnou záclony a závěsy s vysokou gramáží. Kromě toho myslete i na údržbu vámi zvoleného textilu – ta by měla být co nejednoduší, díky čemuž ušetříte čas a vyhnete se zbytečné námaze. Pokud nechcete záclony upravovat svépomocí, můžete si koupit rovnou hotové záclony. Ty i ostatní bytový textil zakoupíte na e-shopu Dante.cz, kde můžete vybírat ze široké nabídky různých materiálů, barev i vzorů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *