real estate, homeownership, homebuying

5 rad a tipů, jak snadno ušetřit i během současné krize

Ekonomika a finance

Náklady na bydlení každým dnem rostou, a to i kvůli inflaci, kterou se stále nepodařilo zkrotit. Letos nás tedy opět čeká rok, kdy budeme muset trochu omezit rodinný rozpočet. To však nemusí být vždy jednoduché, a to zejména v případě, že jste již některé kroky vedoucí k úsporám provedli. Proto jsme pro vás připravili hned 5 rad a tipů, s jejichž pomocí můžete ušetřit i v takto vypjaté době.

Konsolidace půjček

Spojení několika půjček do jedné významně sníží vaše měsíční splátky, s nimiž můžete ušetřit až 50 % z původních nákladů. Tímto způsobem budete mít lepší přehled o vašich dluzích a zároveň získáte peníze navíc do vašeho rodinného rozpočtu.

Družstevní bydlení

Družstevní bydlení je staronová metoda koupě nemovitosti, která je mnohem dostupnější než klasické hypotéky. V době finanční tísně, exekucí nebo insolvencí může družstevní financování poskytnout záchranu pro ty, kteří hledají stabilní bydlení. Financování prostřednictvím družstevního bydlení, je tak mnohem lepší a dostupnější volbou, přičemž danou nemovitost lze za výhodných podmínek i odkoupit.

Přečtěte si také:  Půjčka na měsíc je velmi atraktivním finančním produktem

Úsporná opatření

Ve svém domově můžete provést celou řadu úsporných opatření, s jejichž pomocí ušetříte několik desítek až stovek korun měsíčně. Vhodná je například investice do izolace, výměny oken nebo instalace solárních panelů.

Plánování a rozpočet

Podrobné plánování a sestavení rozpočtu vám pomůže získat lepší přehled o vašich financích a snadněji identifikovat oblasti, kde můžete ušetřit. Stanovte si měsíční rozpočet pro různé kategorie výdajů a sledujte své maximální výdaje. Plánování také zahrnuje sestavení dlouhodobých finančních cílů, jako je například koupě nového automobilu či investice do bydlení.

Sdílené bydlení či komunitní projekty

Pokud potřebujete ušetřit, může být pro vás vhodným řešením sdílené bydlení, jehož prostřednictvím si rozdělíte vysoké náklady na bydlení s někým jiným. Dobrou volbou jsou například i sdílené automobily, s nimiž ušetříte nemalé náklady za dopravu do práce či školy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *