Bedroom Bed Pillows Lamp  - DokaRyan / Pixabay

Vyberte si osvětlení do interiéru i exteriéru správně

Bydlení a domácnost Obchody a eshopy

Pokud se chceme v pokoji cítit dobře (a to samé platí i pro pobyt na zahradě), musíte si v něm vytvořit tu správnou světelnou atmosféru. Ovšem bylo by chybou nechat vše takříkajíc až nakonec.

Opravdu kvalitně zvolená svítidla a celkově osvětlení je nutné zakomponovat do prostoru (alespoň rámcově) už při budování hrubé stavby. Vyhnete se tak možným pozdějším problémům s kabeláží.

Nevybírejte podle vzhledu, existuje mnohem důležitější faktor

Velké množství lidí se při výběru svítidla do interiéru řídí jen podle designu. Ten by ovšem měl být až na druhém místě. Svého nového společníka do domácnosti byste měli volit spíše podle funkčnosti. Jinými slovy – soustřeďte se na to, jak svítidlo svítí a ověřte si, že dokáže jeho záře opravdu skvěle proniknout do všech koutů. A pokud tomu tak není, doplňte ho ještě o další menší modely anebo zvolte model s lepším dosahem.

A nezapomeňte ani na správnou velikost svítidla. Je zcela stěžejní, aby nikde nepřekáželo. To se může snadno stát například při otevření skříňky, vstupu do ukládacího prostoru v podhledu apod.

Přečtěte si také:  Malování - štětka nebo váleček

Vyberte si správně podle druhu pokoje

Pojďme se ale nyní podívat na nejčastější chyby v osvětlování. Jak vybírat například svítidla do obývacího pokoje? To je v zásadě velmi jednoduché – nesmíte zapomenout na to, že by se nemělo jednat jen o jeden jediný centrální „lustr.“ Naopak, mělo by ho doplnit několik menších zdrojů, které vytvoří žádoucí náladové osvětlení. Jde zejména o stojací lampy a nástěnná svítidla, díky nimž v pokoji vzniká útulná atmosféra.

Při zařizování kuchyně dbejte na to, aby světelný proud směřoval na kuchyňskou linku a nikdy ne pouze na uličku. Opět se vyplatí pořídit více zdrojů nebo na nasvícení linky použít úsporná LED svítidla. A kde interiérová i venkovní svítidla výhodně pořídit? Jděte ke specialistům na stránky obchod.aulix.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *