Řezací laser: Jak funguje a kde všude jej lze využít?

Průmysl a výroba

Řezací laser není v průmyslové výrobě žádnou novinkou. V průběhu let si našel své využití v celé řadě odvětví, kde je využíván zejména pro svoji přesnost a efektivitu práce. V porovnání s ostatními způsoby výroby, je tak mnohem efektivnější, rychlejší a také nejméně nákladný. Samotná investice do stroje se tak firmě při správném plánování může několikanásobně vrátit.

Řezací lasery jsou tu s námi již desítky let

Technologie spojená s řezáním laserů funguje již od 60. let minulého století, přičemž se již v té době začaly laserové řezací stroje využívat k řezání oceli. Posupně se tak propracoval do celé řadě odvětví, a to včetně automobilového průmyslu či elektroprůmyslu. Oblíbený je zejména pro svoji efektivitu a přesnost, kdy je s jeho pomocí možné řezat i velmi komplikované tvary, u nichž by jinak docházelo často k chybám.

Kvalitní řezací laser lze použít k řezání celé řady materiálů, a to například oceli, kovů, plastů, skla, keramiky, ale i například dřeva. Vhodný je i k řezání vysoce přesných otvorů či výřezů, s jejichž řezáním mají běžné technologie problém. Kromě toho dokáže řezací laser zvýšit i efektivitu samotné výroby, zrychlit ji a firmě ušetřit nemalé náklady.

Přečtěte si také:  Kvalitní hutní materiál a nářadí pro průmysl je klíčový. Na co byste se měli zaměřit?

Do průmyslu se nejvíce hodí laserové centrum

Jak již bylo řečeno, řezání pomocí laseru vede k větší efektivitě výroby, do níž je však nutné samotný stroj zakomponovat. V souvislosti s tím jsou nejlepší volbou takzvaná laserová centra, kam spadá například i laserový řezací stroj eSmart od předního výrobce laserových technologií Eagle. Jeho velkou výhodou jsou zejména nízké náklady na výrobu, velikost a také vysoký výkon.

Při řezání využívá přímé lineární pohony pro všechny osy X/Y/Z. Zakoupit ho lze u českého distributora Canmet, který má ve své nabídce i ostatní řezací lasery od ověřených výrobců. Nabídnout vám přitom dokáže i individuální přístup, kdy vám pomůže s výběrem strojů a technologií na míru vaší výrobě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *