job, welding, people

Svařování CO2 se řadí mezi nejefektivnější. Jaké výhody vám dokáže nabídnout?

Firmy a služby Průmysl a výroba

Svařování CO2 se řadí mezi nejefektivnější metody svařování, což přináší mnoho výhod oproti jiným technologiím. Pokud se tedy chystáte na nový projekt, při němž budete potřebovat i svařování, určitě byste se měli o této metodě svařování dozvědět více. Jak přesně svařování CO2 funguje a jaké výhody vám dokáže nabídnout?

Rychlé a efektivní svařování

Jednou z největších výhod svařování CO2 je jeho rychlost. Spoj je tak možné svařit mnohem rychleji než při použití klasických technologií, a to, aniž by došlo ke snížení jeho kvality. Ideální je však i pro použití při svařování velkých ploch – práce je tak hotová mnohem rychleji a s nižšími náklady. Běžně se setkáte se dvěma druhy svařování CO2, a to metodou MIG a MAG.

Svařování MAG a MIG jsou ve své podstatě totožné, přičemž se liší pouze tím, jaký je při sváření použit plyn. Jejich velkou výhodou je především to, že je svařování možné ve všech polohách bez deformace svařovaného materiálu. Na druhou stranu je technologie náročnější na obsluhu a také má vyšší nároky na údržbu.

Přečtěte si také:  Prodejní a výstavní stany pro vaši firmu

Nejpreciznější svařování metodou TIG

Mezi nejpreciznější a nejefektivnější metody svaření patří především metoda TIG, která může být označována také jako WIG. Jedná se konkrétně o svařování wolframovou elektrodou v ochranné atmosféře inertního plynu. Svařování TIG je tak oproti metodám MIG/MAG mnohem složitější, což se však pozitivně odráží na kvalitě provedené práce.

Pokud hledáte spolehlivou a zkušenou svářečskou firmu, můžete se obrátit na společnost Fletonex.cz. Ta nabízí svařování pomocí obou metod MIG/MAG i TIG, díky čemuž vám dokáže pomoci doslova s jakýmkoliv projektem. Kromě toho nabízí i další služby, jako je zpracování plechů, pálení laserem či výroba klempířských plechů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *