gazebo, deck, shade

Bioklimatická pergola jako designový kousek do exteriéru – co vše vám dokáže nabídnout?

Zahrada a venkov

Bioklimatické pergoly jsou moderním řešením pro zlepšení komfortu při pobytu v exteriéru. Jsou tedy navržené tak, aby vás ochránily před slunečním zářením a před deštěm, ale současně umožňovaly průchod vzduchu a světla. Jednoduše tak s nimi vytvoříte pohodlné a příjemné prostředí pro relaxaci nebo posezení s přáteli a rodinou.

Skvělý design a praktičnost

Pokud chcete trávit čas venku bez ohledu na počasí, nevystačíte si jen tak s nějakou pergolou. Vhodné řešení přináší takzvané bioklimatické pergoly, jež jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají maximální komfort a chtějí se chránit před nevypočitatelným počasím. Jejich inovativní design umožňuje nastavení ochrany před slunečním zářením a deštěm pomocí lamel, které lze ovládat pomocí řídicího systému – pergoly jsou zpravidla dodávány s ovladačem, ale často můžete využít i mobilní aplikaci.

Výhodou bioklimatických pergol oproti klasickým pergolám je také jejich praktičnost – kromě toho, že slouží jako designový prvek, je na ně možné připevnit solární panely nebo zavěsit květináče s rostlinami. Jelikož jsou navíc mnohem odolnější než běžné pergoly, odpadá vám zbytečné hledání ideálního místa pro jejich umístění. Nemusíte tak řešit, jestli není dané prostředí až příliš vlhké nebo naopak suché.

Přečtěte si také:  Kouzlo zimních zahrad

Investice na desítky let

Bioklimatické pergoly jsou vyrobeny z kvalitních a odolných materiálů, které zajišťují jejich dlouhou životnost a snadnou údržbu. Často se jedná zejména o hliníkové pergoly, jež se vyznačují vysokou odolností a pevností, díky čemuž si poradí i s velmi náročným prostředím. Investice do takové pergoly je tak dlouhodobá, jelikož opravdu kvalitní kousky dokážou vydržet i desítky let.

I přesto, že jsou bioklimatické pergoly odolné a kvalitní, sami si je doma nepostavíte. Naopak je třeba zajistit si služby specializované společnosti, jako je například česká firma Albixon, která vám navrhne a namontuje pergolu přesně podle vašich představ.

 

 

1 thought on “Bioklimatická pergola jako designový kousek do exteriéru – co vše vám dokáže nabídnout?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *