Svěrák je nepostradatelným pomocníkem v každé dílně. Jak na jeho výběr i do větších provozů?

Firmy a služby Průmysl a výroba

Téměř žádná dílna se neobejde bez kvalitního svěráku, který je pro většinu pracovníků samozřejmostí. Pokud si teprve vybavujete dílnu, nebo se chystáte obměnit staré vybavení, nemusí být právě výběr svěráku nejjednodušší. V nabídce totiž narazíte na celou řadu typů svěráků, jež se od sebe liší svými vlastnostmi i účelem.

Strojní svěráky mohou mít více podob

Kvalitní vybavení dílny či provozu vám zajistí uspokojivé výsledky i v rámci kvality zpracování samotných výrobků. Velkým pomocníkem jsou například strojní svěráky, jež jsou hojně využívány v obráběcím průmyslu. Kromě klasických svěráků lze vybírat hned z několika druhů, kam spadají například modulární svěráky, nerezové svěráky či příruční svěráky.

Samostatnou kapitolou je pak brusičský svěrák, s nímž je možné efektivně a přesně provádět broušení obrobků. Zmíněná přesnost se pohybuje okolo ±0,005 / 100 mm, díky čemuž slouží skvěle i v případě kontroly. Obávat se nemusíte ani o odolnost svěráku, jelikož je vyrobený z legované oceli – dlouhá životnost je tedy zajištěna.

Přečtěte si také:  Jak si správně vybrat finančního poradce v Hradci Králové

I u svěráku je důležitá především kvalita

Každá investice do vybavení dílny či větších provozů není zrovna nejmenší, a proto je na místě přesvědčit se o tom, že neutrácíte za něco, co brzy nebudete moci používat. V tomto ohledu je dobré dbát na to, aby mechanický strojní svěrák disponoval dlouhou životností – ve výsledku vám tak vydrží i několik let, díky čemuž můžete své finanční prostředky využít mnohem efektivněji.

Právě koupě opravdu kvalitního svěráku vás může vyjít na desítky tisíc korun, a proto je důležité, aby byl vyrobený z odolných materiálů, díky čemuž zvládne i hrubší zacházení. Spolehlivými a odolnými svěráky se může pyšnit i firma VABEX ZLÍN s.r.o., jež má ve své nabídce širokou škálu nářadí a dalších produktů spojených s obráběním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *