Městský mobiliář je základem každé obce. Nabídka je přitom mnohem pestřejší než dříve

Firmy a služby

Správa obce není pouze o legislativě, ale i o zvelebování jejího okolí a veřejných míst. V souvislosti s tím je nutné se zaměřit i na městský mobiliář neboli vybavení veřejných prostor. To by mělo v první řadě odpovídat potřebám občanů, kteří se tak budou cítit mnohem pohodlněji. Nabídka mobiliářů je opravdu pestrá, a proto lze vybírat z opravdu široké nabídky produktů.

Důležitá je praktičnost a teprve poté design

V rámci správy obce je nutné se zaměřit i na vybavení veřejných prostor, který lze kolektivně popsat jako městský mobiliář. Spadá sem prakticky vše od laviček až po odpadkové koše, bez nichž se občané při návštěvě veřejných míst neobejdou. Při výběru jednotlivých částí mobiliáře je nutné nehledět na design, ale především na praktičnost.

Konkrétně je tím myšlena udržitelnost daných částí mobiliáře a také jejich snadná údržba. Ne všichni občané se budou k veřejnému majetku chovat s respektem, a proto je dobré, aby byly dané produkty vyrobené z odolných a pevných materiálů – v případě vandalismu se tak nepoškodí a zároveň je snadno zbavíte sprejerských nápisů. Dobrým příkladem jsou parkové lavičky, u nichž je lepší rovnou vsadit na odolnější materiál jako je kov nebo plast, jelikož jsou častým terčem vandalů.

Přečtěte si také:  Výběr mobilního telefonu: Jak na něj a na co byste si měli dát určitě pozor?

Mobilní mobiliář pro děti nabízí širokou škálu možností

Podstatnou část mobiliáře by mělo zabírat i vybavení pro děti, kam samozřejmě spadají zejména dětská hřiště. V praxi je venkovní dětský mobiliář tvořený různými prolézačkami, houpačkami, lezeckými stěnami či pískovišti. I v tomto případě je ale třeba věnovat pozornost snadné údržbě a odolnosti. Kromě toho je důležitá i bezpečnost, kdyby měly být veškeré části navržené tak, aby se o ně děti nemohly poranit – moderní hřiště jsou obecně upravená takovým způsobem, že se dítě nezraní ani v případě pádu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *