Dopravníky nabízí širokou škálu využití v různých odvětvích. S jakými druhy dopravníků se běžně setkáte?

Průmysl a výroba

Pokud se pohybujete v průmyslu, určitě jste se již minimálně jednou setkali s takzvanými dopravníky. S jejich pomocí totiž lze jednoduše převážet materiál z bodu A do bodu B.  Jejich využití je přitom opravdu široké, díky čemuž na ně narazíte v různých odvětvích, a to i potravinářství. Dopravníky mohou mít hned několik podob, přičemž se od sebe liší především způsobem přepravy a životností.

Za klasiku jsou považovány hlavně modulární dopravníky

Každý provoz má své vlastní procesy a způsoby výroby, jež uplatňuje. Najdou se ale postupy, které se obvykle nějak nemění a setkáte se s nimi téměř všude. Dobrým příkladem jsou dopravníky, jež jsou využívány jak v průmyslu či potravinářství, tak i stavebnictví. Největší uplatnění mají zejména modulární pásové dopravníky, s nimiž lze převážet především kusové výrobky či větší materiál.

Zpravidla je modulární pásový dopravník určený k přepravě výrobků vodorovně či šikmě, přičemž není možné převážet velmi těžká břemena. Své využití si však našel například v potravinářství či automobilovém průmyslu. Velkou výhodou tohoto typu dopravníků je i jeho dlouhá životnost, kdy případné opravy nejsou nějak zvlášť nákladné. Montáž dopravníků je navíc zcela flexibilní, díky čemuž je možné pás vést pouze rovně, ale i s různými křivkami.

Přečtěte si také:  Svěrák je nepostradatelným pomocníkem v každé dílně. Jak na jeho výběr i do větších provozů?

Vibrační dopravníky mají své využití i v potravinářství

Kromě modulárních dopravníků jsou často poptávány i vibrační dopravníky, s nimiž je možné jednoduše převážet sypký materiál, ale i jiné výrobky. V potravinářském průmyslu jsou tak využívány k přemístění různých potravin či surovin v prášku, masných výrobků či zeleniny. Každopádně je zde obvykle nutná individuální úprava, kterou vám dokáže poskytnout firma Drave technology. Zabývá se již několik let výrobou a montáží dopravníků, díky čemuž má dostatek zkušeností a dokáže vám tak vyhovět téměř ve všem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *