Smart parking má do budoucna velký potenciál. Jak přesně funguje?

Auto Moto

V posledních letech představuje jeden z největších problémů nedostatek parkovacích míst ve městech. I přes různé pokusy situaci změnit se většině magistrátů nepodařilo uspokojit požadavky řidičů a parkovací místa stále chybí. Právě proto se začal poměrně rychle rozvíjet koncept smart parking, který u nás rozvíjí i spolčenost CAR TOWER.

Efektivní řešení parkování ve městě

Jedním z největších problémů ve většině měst je především nedostatek parkovacích míst, což má samozřejmě vliv na kvalitu života obyvatel, ale i na dynamiku samotného města. Právě proto se v průběhu let objevila celá řada lidí, které se snaží najít efektivní řešení tohoto problému. Jedním z nejvyzdvihovanějších jsou takzvané parkovací věže, jež fungují na konceptu smart parking neboli chytrém parkování.

Konkrétně se tedy jedná o zařízení podobné tomu, s nímž se již běžně setkáváme při parkování kol. Samotná věž je velmi komplikovaný systém, jehož úkolem je zaparkovat až šestnáct automobilů. Ty jsou parkovány do samostatných kojí, které jsou následně zavěšeny nad sebou. V případě, že se řidič rozhodne automobil vyzvednout, věž si sama vypočítá způsob, jak automobil předá zpět majiteli.

Přečtěte si také:  Subaru OUTBACK spolehlivý kombík s pohonem 4x4 – co dalšího dokáže nabídnout?

Jednoduché ovládání pomocí mobilní aplikace

I když může chytré parkování působit na první pohled komplikovaně, není tomu tak. Naopak nabízí jedno z nejjednodušších ovládání, s nímž si hravě poradí i méně zkušení uživatelé. Zaparkovat lze pomocí aplikace CAR TOWER, přičemž si můžete předem rezervovat parkovací místo nebo požádat o vydání již zaparkovaného automobilu na přesné datum i čas.

V parkovacích věžích je přitom možné parkovat nejen klasické modely automobilů, ale i limuzíny či SUV. Společnost CAR TOWER navíc disponuje pečlivě vypracovaným plánem stavby a postupy, díky nimž je schopná věž kompletně sestavit během tří dnů – životnost celé stavby je poté delší než 20 let, přičemž ji lze kdykoliv rychle a snadno přemístit.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *