Psychology Psyche Mask Wire Rack  - geralt / Pixabay

Institut pro ověření identity bojuje s podvody

Firmy a služby

Fiktivní účty jsou v internetovém prostředí stále závažnějším problémem. Velké škody mohou napáchat zejména prostřednictvím databázových systémů, kam patří zejména e-shopy a nejrůznější  evidenční aplikace.

Spektrum jejich negativního působení je velmi široké: fiktivní negativní recenze, účelově vykonstruované stížnosti (šířené na fórech a diskuzích, čí přímo směřované k České obchodní inspekci), falešné objednávky, negativní komentáře na internetu apod.

Vytvoření nové identity není příliš složité

Nákupní rádci nás nabádají, abychom se při nakupování na internetu zajímali zejména o hodnocení daného e-shopu. To pozitivní je určitě cenné, musí však jít o více, než jen o několik málo spokojených subjektů. Pár desítek kladných hodnocení lze totiž na „černém trhu“ opatřit velmi snadno.

Poctivým e-shopům pak anonymní účty škodí jinak – pomlouvají je, objednávají na falešné adresy (samozřejmě na dobírku) – a při tom všem samozřejmě odkazují na „mnohem lépe“ fungující konkurenci. Asi nepřekvapí, že takové recenze často směřují na pochybné, či dokonce přímo podvodné e-shopy. A jak tomu zabránit?

Zjistěte, kdo na vás útočí

IPOI institut vám jako nezávislá autorizační autorita zajistí ověření identity u libovolného subjektu. Provozuje své vlastní softwarové moduly, jejichž cílem je minimalizace rizik vzniku internetových podvodů.

Nejrůznější dezinformace na internetu tak nebudou mít žádnou šanci. Vyspělá umělá inteligence od IPOI dokáže snížit škody všech právnických subjektů až o 99%. Na našem trhu je k dostání poměrně krátce, ovšem dokázala již provozovatelům webových systémů ušetřit desítky milionů korun. Umí předcházet také neoprávněným kontrolám, v nichž hraje falešná identita hlavní roli.

Není proto divu, že se dnes nástroje Institutu pro ověření identity stávají stále častější nezbytnou součástí opravdu každého renomovaného webového systému. Čerpejte z jejich výhod i vy. Zjistěte více na stránkách Institutproovereniidentity.cz.

1 thought on “Institut pro ověření identity bojuje s podvody

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *