Chcete mít jistotu prevence proti rozšíření požáru? Spolehněte se na certifikovanou zkušebnu

Služby

Oheň patří k nejničivějším živlům, se kterými se lze v moderní civilizaci setkat. Jeho působení je však možné značně zamezit, a to jednoduše tím, že si pohlídáte dopad svých každodenních rozhodnutí.

Řada předmětů totiž dnes může nabídnout vysokou odolnost proti požáru. Bud hoří velmi pomalu, nebo sice změní svůj tvar, ale k rozšíření plamenů nijak nenapomáhají. Kdo však chce mít jistotu v kvalitě deklarovaných vlastností, měl by se spolehnout na odbornou zkušebnu

Jak by měla vypadat certifikovaná zkušebna

Pokud byste rádi požádali o spolupráci požární ústav nebo jiné obdobné zařízení, měli byste si ujasnit, co od spolupráce s ním chcete a očekáváte. A také musíte klást důraz na kvalitu poskytovaných služeb. A jak na to? Vše je v zásadě velmi jednoduché.

V první řadě se musí zkušebna prokázat tím, že je držitelem všech potřebných certifikátů a může tedy garantovat to, že výrobek, který chcete certifikovat, bude odpovídat všem platný normám. Mezi ty nejdůležitější patří:

  • ČSN EN ISO 1716,
  • ČSN EN ISO 1182,
  • ČSN EN 13823,
  • ČSN EN ISO 11925-2 apod.
Přečtěte si také:  Ke skutečně naplňujícímu a komfortnímu spánku se musíte prospat, jinak kvalitu nepoznáte

Ptejte se také na to, kde budou požární zkoušky stavebních výrobků probíhat. Samozřejmostí by měla být přítomnost zkušebních pecí a dalších souvisejících zařízení. Bez nich totiž nelze garantovat, že budou všechny požární i mechanické zkoušky provedeny přesně tak, jak by bylo třeba.

Stanovení třídy odolnosti

Jedním z výstupů testů, které by měla kvalitní zkušebna nabízet, je třída reakce na oheň. Velmi rychle tak zjistíte, do jaké kategorie bezpečnosti váš výrobek spadá a můžete se tomu tedy přizpůsobit, případně zapracovat na zlepšení. A v neposlední řadě se ptejte i na reference. I ty by měly jít u zkušených profesionálů dohledat. A reakce (ne)spokojených zákazníků vám mohou o firmě leckdy prozradit mnohem víc, než ta nejlepší webová prezentace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *