Interior Design Bedroom Furniture  - Lisaphotos195 / Pixabay

Vybavení nového bytu nemusí být vždy hračka – na co byste rozhodně neměli zapomenout?

Bydlení a domácnost

Pokud se chystáte přestěhovat, nebo se připravujete na rekonstrukci bytu, nevyhnete se jeho vybavení, které může být někdy pořádně zdlouhavé. Pokud však vše pořádně promyslíte a připravíte si pečlivý plán, ušetříte čas, ale překvapivě i peníze.

Postupujte pomalu a plánujte

I u menších rekonstrukcí se vyplatí mít pořádný plán, kterého se budete po celou dobu držet. Nejlepší je postupovat po etapách a nikam nespěchat. Kromě plánu si určitě připravte i rozpočet, který budete moci využít na vybavení bytu – uděláte si tak mnohem lepší představu o tom v jaké cenové hladině budete nábytek a bytové doplňky vybírat.

V první řadě je lepší se zaměřit pouze na základní vybavení, které budete v daných místnostech potřebovat. Pokud tedy budete rekonstruovat kuchyň, změřte se nejprve na kuchyňskou linku a jídelní stoly a židle. Podobně postupujte i u ostatních místností, do kterých budete kupovat nový nábytek. Teprve poté se pouštějte do větších investic, které budete moci financovat ze zbylého rozpočtu – může se ale stát, že vám v danou chvíli již žádné finance nevystačí.

Přečtěte si také:  5 tipů, které vám ušetří teplo teplo, aniž byste mrzli

Ložnice si také zaslouží pozornost

Velká část lidí stále nedbá na vybavení ložnice, která je však jednou z nejdůležitějších místností. V průměru v ní strávíme polovinu svého života, a proto není od věci si pobyt v ní trochu zpříjemnit. Základem je kvalitní postel a matrace, díky kterým si budete moci dopřát pořádný spánek. Nebojte se také experimentovat a povolte uzdu svojí fantazii.

Při vybavování ložnice se ale můžete zaměřit i na praktičnost a vybírat mezi funkčním nábytkem. Většina prodejen má v současnosti ve své nabídce i postele s úložným prostorem či multifunkční komody, které můžete využít nejen jako úložný prostor, ale i například jako noční stolek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *