Woman Sweater Model Fashion  - MurrrPhoto / Pixabay

Toužíte po krásných a zdravých vlasech? Zkuste některou z našich rad

Pro ženy Zdraví a životní styl

Vlasy čas od času potrápí každého. Mezi nejčastější problémy se řadí jejich lámání či roztřepené konečky. Většina žen se v takovou chvíli odhodlá k jejich stříhání, což nemusí vždy pomoci. Existuje však hned několik rad, díky kterým můžete dosáhnout krásných a zdravých vlasů i bez stříhání.

Zbytečně své vlasy nenamáhejte

Pokud chcete, aby vaše vlasy vypadaly jako z módního časopisu, musíte jim dopřát náležitou péči. Bohužel velká část žen své vlasy zbytečně přetěžuje, což má za následek jejich poškození, které může být v některých případech i nevratné.

Pokud k sušení vlasů používáte fén, buďte s ním opatrní. Teplo jím vydávané totiž může vlasům pořádně uškodit. Ideální je vlasy sušit studeným vzduchem a chránit je i speciálními přípravky. Stejně šetrně postupujte i u žehliček a kulem, které vlasy oslabují ještě více než fénování.

Začněte používat kvalitní vlasové přípravky

Abyste dosáhli zdravých vlasů, budete muset začít používat i kvalitní přípravky. Některé z nich totiž mohou vaše vlasy pouze zatěžovat a tím je i postupně oslabovat. Ideální je sáhnout po přírodních přípravcích, které neobsahují žádné chemikálie ani škodlivé látky. Kromě šampónu a kondicionéru byste měli do péče o vlasy zařadit i speciální olejíčky a masky.

Přečtěte si také:  Domácí posilovna snadno a rychle! Nic není nemožné

Dodejte svým vlasům vitamíny

I vlasy potřebují výživu, díky které budou moci prosperovat. To podporuje i fakt, že nejčastějším důvodem lámání vlasů je nedostatek vitamínů, které by napomáhaly k posílení vlasových vláken. Za nejdůležitější vitamín na vlasy je považován především biotin, který pomáhá k jejich růstu a zpevnění.

Pokud však chcete svým vlasům dopřát opravdovou regeneraci, začněte užívat komplexní vitamíny na vlasy. Mezi ně se řadí například přípravek od značky Bloom Hair, který obsahuje všechny důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínu A, B, C, D, a E. Nechybí ale ani již zmíněný biotin, selen, zinek, magnézium či kyselina listová.

Brno Woman Girl Beauty City Hair - IG_fm_petru / Pixabay
Toužíte po krásných a zdravých vlasech? Zkuste některou z našich rad

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *