porsche, paint, paint shop

Práškové lakování: 5 důvodů, proč je lepší než jiné technologie

Firmy a služby

Práškové lakování se řadí mezi jedny z nejoblíbenějších technologií využívaných pro efektivní nanášení nátěrů. Zpravidla je tedy mnohem výkonnější, spolehlivější a úspornější alternativou k tradičním metodám. Pokud se tedy pohybujete v odvětví, kde je pro vás klíčové rychlé a efektivní nanášení nátěrů, sepsali jsme pro vás pět důvodů, proč se vyplatí investovat do práškového lakování.

Dlouhá životnost

Práškové lakování je proces, který používá práškový lak na povrch výrobku. V tomto případě se jedná o jednu z nejdéle užívaných metod úpravy, a to zejména díky své dlouhé životnosti. Na vybraný dílec je nejprve nanesen prášek, jež se následně zahřeje, díky čemuž dojde k přilnutí částeček. Vzhledem k tomu, že se jedná o chemický proces, práškové lakování poskytuje mnohem lepší odolnost a životnost než jiné metody.

Rychlá realizace

Práškové lakování je jednou z nejrychlejších metod lakování. Jelikož se jedná o suchý proces, nemusíte čekat, než nátěr uschne. To znamená, že můžete tuto metodu použít i na velkých projektech, kde je nutná rychlost a efektivita v rámci lakovací linky.

Přečtěte si také:  Inovativní peletovací linky a pásové dopravníky pro efektivní zpracování biomasy

Vysoká odolnost

Při porovnání s ostatními metodami patří práškové lakování mezi nejodolnější způsoby lakování. Běžně jsou tak odolné vůči vysokým teplotám, díky čemuž je lze užívat při lakování velmi namáhaných výrobků. Vysokou odolností však disponuje i u chemikálií, a to hlavně těch velmi agresivních.

Vyšší kvalita výrobků

Precizní práškové lakování vede i k vysoké kvalitě výrobků, což ocení zejména vaši zákazníci. V souvislosti s tím je třeba investovat do vybavení práškových lakoven, s nímž lze zpřesnit a zefektivnit nanášení laku.

Ekologičtější alternativa

Práškové lakování se navíc řadí mezi nejekologičtější alternativy, a to zejména proto, že jsou využívány recyklovatelné a méně toxické látky. Důležitá je také nízká energetická náročnost, která je podstatně nižší než u jiných zařízení pro povrchovou úpravu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *