Business Calculation Finance Audit  - mohamed_hassan / Pixabay

Daně v Německu: Jak zažádat o jejich vrácení?

Firmy a služby

V posledních letech se stala velmi populární práce v zahraničí, kde si často můžete přijít na mnohem vyšší výdělky než u nás. Spolu s nimi přichází i povinnosti v podobě platby daní. V některých případech však máte právo na jejich vrácení. Kdy si o něj můžete zažádat?

Kdo má nárok na vrácení daní z Německa?

Pokud pracujete v Německu a platíte tam i daně, je pravděpodobné, že budete mít nárok na jejich vrácení. To je možné provést pouze v případě, že se u vašeho jména objeví daňový přeplatek. Může jít například o situaci, kdy jste v dané zemi pracovali pouze část roku.

Jestliže splňujete všechna kritéria, můžete se s klidem pustit do sepsání žádosti o jejich zpětné vyplacení, čímž si můžete i pořádně přilepšit. Průměrná výše vrácené daně se totiž pohybuje okolo 700 až 5 000 EUR.

Jak vrácení daní z Německa probíhá?

Vrácení daní z Německa nemusí být vždy procházka růžovým sadem. Podobně jako u nás v České republice se můžete setkat s různými kličkami a háčky, které vám budou bránit v rychlé výplatě daní. I v Německu vládne přísná byrokracie, které se bohužel nevyhnete. Počítejte tedy s tím, že si budete muset připravit hned několik dokumentů.

Přečtěte si také:  Výtahy a jejich servis

Tím nejdůležitějším je Lohnsteuerbescheinigung neboli potvrzení o dani z příjmu. Po předání žádosti finančnímu úřadu už můžete čekat na to, kdy vám peníze dorazí na váš účet. Zpravidla by se tak mělo stát do několika dní či týdnů. Německý finanční úřad však nemá stanoveny žádné lhůty pro vyřízení a všechny žádosti vyřizuje postupně podle data odevzdání.

Nebojte se požádat o radu odborníky

Jak již bylo řečeno výše, podání žádosti o vrácení daní z Německa nemusí být zrovna jednoduché. Proto byste se neměli bát požádat o radu odborníky. Pomoc můžete najít například u společnosti TJ-Legal, která se na tuto problematiku specializuje. Jejím prostřednictvím můžete jednoduše zažádat o vrácení daní, aniž byste museli hnout prstem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *