Shoes Footwear Sports Shoes Sneaker  - un-perfekt / Pixabay

Teplákovina už není jen retro symbolem. Ušít si z ní můžete i kvalitní a módní kousky do svého šatníku

Obchody a eshopy

Látka pod názvem teplákovina se zapsala do našeho povědomí většinou v souvislosti s minulým režimem a nezapomenutelnými teplákovkami. V té době byl tento materiál často považován za nekvalitní náhražku, která se brzy vytahala a začala ztrácet i barvu. Novodobá teplákovina však disponuje úplně jinými vlastnostmi, díky čemuž z ní ušijete nejen tepláky ale například i šaty.

Teplákovina vám dodá pohodlí, ale i zahřeje

Teplákovina se těšila velké oblibě zejména v sedmdesátých letech, kdy ji téměř každý nosil nejen na sportovní hřiště, ale i do ulic. V té době nikdo moc nedbal na kvalitu, a proto si všichni tuto látku zapamatovali jako nepoddajný kousek tkaniny, o které se v žádném případě nedalo mluvit ve spojitosti s odolností.

Výrobci však na teplákovinu nezanevřeli, a naopak se zaměřili na její kvalitu. Díky tomu je běžně dostupná teplákovina metráž, která disponuje skvělými vlastnostmi. Oblíbená je zejména kvůli tomu, že vás dokáže zahřát, a přitom vám nabídne i potřebné pohodlí.

Teplákovina hned na několik způsobů

V současnosti se můžete setkat zejména se dvěma druhy teplákoviny, a to počesanou a nepočesanou. U prvního druhu jsou smyčky na rubové straně látky počesané, díky čemuž jsou na dotek velmi jemné. Naopak u nepočesané teplákoviny jsou smyčky ponechány, což má většinou vliv na nižší hřejivost samotného materiálu.

Přečtěte si také:  Legendární Zetor pořídíte i teď: 5 důvodů, proč se stále řadí mezi nejlepší výrobce traktorů

V některých obchodech je dostupná teplákovina s potiskem, kterou můžete využít k šití například triček pro děti, ale i šatů s jarními či letními motivy – fantazii se meze nekladou. Pokud chcete dosáhnout maximálního pohodlí, určitě byste měli zvážit koupi elastické teplákoviny, která více pruží a vy se v ní budete cítit mnohem volněji a svobodněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *