Samsung vs iPhone: Jaký je v nich rozdíl a jaká alternativa je výhodnější?

Móda a styl Obchody a eshopy

Jedním z největších bojů na poli technologií je nepochybně rozpor mezi majiteli iPhonů a ostatních smartphonů. Obě skupiny jsou natolik rozdělené, že většina diskuzí na toto téma končí pořádnou hádkou. Proto jsme se rozhodli podívat na to, jaký je ve skutečnosti rozdíl mezi iPhone a jednou z nejznámějších alternativ Samsungem.

Vyšší úroveň zabezpečení a kompatibilita

iPhone je považován za původní smartphone, což je pro většinu uživatelů už sám o sobě silný argument – ostatní alternativy jsou tedy jen určitou kopí, přičemž ne vždy to musí být pravda. I když je iPhone opravdu kvalitní, v mnohých případech nabízí levnější mobilní telefony pokročilejší funkce.

Na druhou stranu iPhone vyhrává zejména díky svému operačnímu systému iOS, jež je už z principu mnohem bezpečnější než jeho konkurence Android. Velkou část uživatel láká i kompatibilita a propojení s ostatními zařízeními od značky Apple, díky čemuž nemusí nic složitě nastavovat ani párovat. Pohodlnější je obvykle servis iPhone, kdy je většina servisů schopná smartphone opravit na počkání.

Vysoká kvalita a široká škála funkcí za nízkou cenu

Největší konkurenci představuje pro iPhone Samsung, který se pyšní hned několika řadami smartphonů. V každém případě se však snaží konkurovat iPhonu, ale zároveň vyrábí i mobilní telefony, jež jsou dostupné i pro uživatele s nižším rozpočtem. Jako většina běžných smartphonů disponuje operačním systémem od Androidu – u něj jsou obvykle dostupné všechny aplikace, které nejsou vyráběny přímo pro operační systém iOS.

Přečtěte si také:  Výběr mobilního telefonu: Jak na něj a na co byste si měli dát určitě pozor?

Skladba dostupných aplikací je tak často mnohem pestřejší, ale není zaručeno, že jsou všechny zcela bezpečné. Z hlediska kvality a funkcí se Samsung se svými nejdražšími modely dokáže iPhonu prakticky vyrovnat. Pokud máte v plánu pořídit si jeden ze zmíněných smartphonů, můžete tak učinit u e-shopu ATC Mobile. Ten nabízí kromě prodeje i servis Samsung či iPhonů, přičemž cenu případné opravy lze zjistit jednoduše online.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *