Strojní svěráky: Jak vám dokážou ušetřit čas i peníze a podle, čeho se je vyplatí vybírat?

Firmy a služby

Nároky na průmyslovou výrobu rok od roku rostou, což zvyšuje i poptávku po kvalitních nástrojích a strojích, které dokážou celý proces výrazně urychlit. Vina totiž nemusí být vždy pouze na straně zaměstnance, ale i na straně vybavení, které při práci využívá. Pro zvýšení efektivity se tedy perfektně hodí na příklad strojní svěráky, které dokážou ušetřit čas i peníze.

Strojní svěrák nesmí chybět v žádném provozu

Téměř každý průmyslový provoz se neobejde bez pořádného strojního svěráku, který je při výrobě prakticky všeho alfou a omegou. Překvapivě však můžeme strojní svěráky dělit hned do několika kategorií, které se liší podle způsobu užití a obrábění. První samostatnou kategorií jsou svěráky s hydraulickým posilovačem, které se hodí především při CNC obrábění.

Manipulace s ním je navíc velmi jednoduchá a obsluha při upínání nemusí vyvinout téměř žádnou námahu. Pokud hledáte opravdu přesný strojní svěrák, určitě byste se měli poohlédnout po modulárních svěrácích, které jsou známé právě pro svoji vysokou přesnost. Poslední variantou jsou pak sklopno-otočné svěráky, se kterými je možné libovolně otáčet a lze je také naklápět.

Přečtěte si také:  Stěhování nemusí být vaší noční můrou. Profesionální firma za vás vše vyřeší během pár dní

Investujte i do kvalitních sklíčidel

Jak již bylo řečeno výše, při výrobě je důležitá hlavně přesnost a preciznost, kterých bez kvalitních sklíčidel bohužel nedosáhnete. Podobně jako u svěráků, můžete i zde vybírat ze široké škály produktů, které se uplatní téměř ve všech provozech. Klasikou jsou již tříčelisťová sklíčidla či čtyřčelisťová sklíčidla.

Vybírat ale můžete i sklíčidlo na soustruh a frézovací sklíčidla, která se opět dělí na tři a čtyřčelisťová. Pokud hledáte opravdu kvalitní příslušenství po obrábění, obraťte se na společnost Vabex se sídlem ve Zlíně. Ve své nabídce má prakticky vše, co je třeba k obrábění a průmyslové výrobě. Kromě svěráků a sklíčidel tu tak naleznete i malé stroje, měřidla, upínače a spoustu dalšího.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *