Padlocks Love Lock Symbol Rusty  - _Alicja_ / Pixabay

Stavbu zahradní terasy zvládnete i svépomocí – stačí, když budete dodržovat tato pravidla

Bydlení a domácnost

Téměř na každé zahradě se setkáte s terasou, která slouží jako místo, kde se setkávají přátelé či celé rodiny. Určitě se shodneme na tom, že by byla škoda, kdybyste si takové místo nevytvořili i vy. Když budete mít trochu trpělivosti, můžete si svoji vysněnou terasu postavit i svépomocí. Zkuste se držet těchto pár jednoduchých pravidel a úspěch máte zaručený.

Věnujte čas přípravě terénu

Při stavbě terasy je nejdůležitější zejména příprava terénu, na kterém bude terasa stát. I menší nerovnost může narušit stabilitu stavby, což by mohlo v budoucnu vést i k jejímu sesunutí. Ideální podklad je štěrk, ale terasové hranoly je možné položit například i na zemní vruty.

Jen v málo případech se podaří terén zcela vyrovnat, a to i přesto, že použijete vibrační desku. Efektivní řešení nabízí rektifikační terče, s jejichž pomocí jednoduše vyrovnáte plochu pod terasou.

Ke stavbě používejte kvalitní materiál

Pokud chcete, aby vám vaše terasa sloužila dlouhá léta, budete muset k její stavbě použít zejména kvalitní materiály. V první řadě se věnujte výběru hranolů a terasových prken, které by měly být vyrobené z pevného a kvalitního dřeva, jako je třeba smrk či borovice.

Přečtěte si také:  Brána a garážová vrata s pohonem se těší velké oblibě. Podle čeho byste je měli vybírat?

Důležité je také zajistit to, aby se v terase neusazovala přebytečná vlhkost. Ta je přítomná především ve spojích mezi hranoly a prkny, kam se vyplatí vložit distanční podložky, které napomohou k rychlejšímu vysychání dřeva. Stejně fungují i již zmíněné rektifikační terče, které vytvoří pod terasou prostor pro odtok vody a průchod vzduchu.

Nechte si poradit od odborníků

Montáž terasy samozřejmě není žádná hračka, a proto si někdy se svými kutilskými znalostmi nevystačíte. Není tedy nic jednoduššího než se obrátit na odborníky ve svém oboru, kteří vám poradí a navrhnou vám to nejlepší možné řešení. O radu můžete požádat i na Gardina.cz, kde vám poradí s výběrem vhodného materiálu na stavbu terasy, nebo vám rovnou mohou s její realizací pomoci osobně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *