vw beetle, auto, volkswagen

Za prasklé čelní sklo hrozí vysoké pokuty. Jak na jeho opravu či výměnu?

Auto Moto

Autosklo je klíčovou součástí každého vozidla, přičemž jeho hlavním úkolem je chránit řidiče a spolujezdce. Kromě toho má také významný vliv na aerodynamiku vozidla. Právě proto jsou udělovány velmi přísné pokuty za jízdu s rozbitým či i prasklým čelním sklem. Pokud je tedy čelní sklo u vašeho vozidla poškozené, měli byste zvážit jeho rychlou opravu či rovnou výměnu.

Rozhodněte se mezi opravou či výměnou skla

Než se pustíte do opravy čelního skla, je důležité správně identifikovat druh poškození. Rozlišovat lze mezi povrchovými škrábanci, trhlinami a prasklinami. Povrchové škrábance jsou obvykle způsobeny špatným čištěním nebo nečistotami na stěračích. Tyto škrábance lze často odstranit broušením a leštěním. Naopak trhliny a praskliny jsou vážnější poškození, která mohou ohrozit bezpečnost vozidla.

Pokud autosklo vážně poškozeno, je třeba rozhodnout se mezi opravou nebo výměnou čelního skla. Oprava čelního skla je možná, pokud je poškození menší než 2,5 cm a nachází se mimo okraj skla. I v tomto případě se však nevyhnete návštěvě servisu. Oprava čelního skla totiž spočívá ve vstřikování speciální pryskyřice do poškozené oblasti. Materiál následně vyplní prasklinu a po vytvrzení se stane téměř neviditelným.

Přečtěte si také:  Autoklíč v běžném klíčcentru nepořídíte. Ovšem ti nejlepší specialisté vám ho vyrobí i podle fotky a na počkání

Pro výměnu čelního skla se obraťte na profesionály

Pokud je čelní sklo natolik poškozené, že oprava není možná, je nutná výměna čelního skla. Tento proces zahrnuje demontáž poškozeného skla, čištění rámu a následnou instalaci nového čelního skla. Právě proto by výměna čelního skla měla být prováděna profesionály, jelikož nesprávná manipulace s autosklem může vést k dalším poškozením nebo dokonce ke snížení bezpečnosti vozidla. Pokud hledáte spolehlivý servis, který se postará jak o opravu čelního skla, tak i jeho výměnu, můžete se obrátit na Autosklosos.cz. Počítat můžete s individuálním přístupem a také rychlým vyřízením veškerých služeb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *