Brána a garážová vrata s pohonem se těší velké oblibě. Podle čeho byste je měli vybírat?

Bydlení a domácnost

Pokud vlastníte automobil a s ním i garáž, určitě víte, jak je otravné otevírat vrata manuálně. V případě, že není v okolí nikdo, kdo by vám pomohl, může se vám odjezd do práce pořádně prodloužit. Právě proto čím dál tím více lidí preferuje garážová vrata či brány s pohonem, s nimiž ušetří spoustu času a zároveň mají i mnohem více komfortu. Jak na výběr garážových vrat či brány s pohonem?

Pohon na vrata nabízí větší pohodlí a rychlejší parkování

Běžná garážová vrata je obvykle nutné otevírat manuálně, což vám samozřejmě zabere minimálně několik minut, a navíc to není nějak zvlášť pohodlné. V souvislosti s tím roste poptávka po pohonech na garážová vrata, která lze jednoduše ovládat pomocí ovladače nebo mobilní aplikace. U garážových vrat je možné vybírat hned z několika druhů, s nimiž je lze nainstalovat prakticky kamkoliv, a to i do starých garáží.

Montáž pohonu je však možná i u vjezdové brány na pozemek, což vám opět ušetří spoustu času a práce. V tomto případě je však zařízení povětšinu času vystaveno vnějším vlivům, a proto je na místě hledat taková řešení, jež jsou odolná a zároveň bezpečná. U obou variant je dobré věnovat pozornost i výkonu, díky čemuž bude otevírání vrat plynulé a rychlé.

Přečtěte si také:  Netradiční úchytky do vaši domácnosti

Brány i garážová vrata lze vybírat v široké škále provedení

Pohon u garážových vrat i bran je možné řešit různými způsoby, které vyhovují vašim požadavkům, ale také možnostem. U garážových vrat lze volit z rolování vrat do stropu či jejich zasouvání do strany. Pro brány je nejčastěji volen systém, kdy jsou posouvány na jednoduché kolejnici do strany, nebo se otevírají obě křídla zároveň. Obě varianty nabízí i česká firma Enespo Ostrava, která nabízí ploty a brány, včetně garážových vrat a pohonů k nim.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *