Proč se rozhodnout pro krepové povlečení?

Bydlení a domácnost Rodina a děti

Ložní povlečení je neodmyslitelnou výbavou každé domácnosti. V jeho pohodlí každodenně usínáme a budíme se do nového dne. Proto musí být co nejpříjemnější na dotek. Zároveň ho nesmíme zapomínat pravidelně vyměňovat tak, aby se zachovala stálá svěžest místa na spánek. V neposlední řadě musí dobře vypadat, protože tvoří relativně výraznou část ložnice. Krepové povlečení je charakteristické vlastnostmi, které všechny uvedené úkoly ložního prádla zvládnou plnit s přehledem.

Členitý, ale přesto příjemný povrch

Krepové povlečení je vyrobeno většinou z čisté bavlny, což je pro člověka snad nejpřirozenější materiál. Je jemný k tělu, pohodlný a velmi prodyšný. Na rozdíl od hladkých bavlněných povlečení je materiál krepového členitý. Zvlnění je dosaženo charakteristickým výrobním postupem, při němž se používá hydroxid sodný. V procesu tzv. louhování dochází ke změnám tvaru vláken na místech styku bavlněné tkaniny s hydroxidem, čímž se vytvářejí specifická smrštění. Zachovává se však měkkost a hebkost látky, což je pro povlečení nesmírně důležité. Vzhledem k použití chemie při výrobě je vhodné vždy upřednostňovat krepové povlečení české výroby, které je garancí maximální kvality.

Krepové povlečení seženete v nespočetném množství designů

Bez nutnosti žehlení

Úprava tkaniny vytváří předpoklady pro snadnou péči o krepové ložní prádlo. Na rozdíl od povlečení z hladké bavlny si to krepové nevyžaduje žehlení. Krepový povrch je totiž přirozeně zvrásněný. Navíc je celkově pevnější, proto se při praní ani výrazně nemačká. To šetří práci a čas a vytváří předpoklad pro snadné a časté vyměňování ložního prádla.

Přečtěte si také:  Záclony a závěsy: jak na jejich správný výběr?

Krepové povlečení seženete v nespočetném množství designů

Krepový materiál je na trhu IN, a proto se výrobci snaží přinášet řadu atraktivních a moderních vzorů tak, aby jimi dokázali oslovit lidi s různými nároky na design. Proto mezi tímto povlečením najdete obrovské množství motivů, ze kterých si zaručeně vyberete. Rovněž je dostupné i krepové povlečení 140×220, tedy na prodlouženou peřinu.

Na závěr vám nabízíme tip na místo, kde si můžete koupit levné krepové povlečení ve vysoké kvalitě a moderním designu. Je jím internetový obchod RodinneBaleni.cz, ve kterém kromě povlečení naleznete i další nezbytnosti pro vaši domácnost.

Proč se rozhodnout pro krepové povlečení?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *