mountain biking, sports, leaping

Pořiďte si jízdní kolo na novou sezónu: 5 parametrů, podle kterých ho vybírat

Obchody a eshopy Zábava a volný čas

Jaro je v plném proudu a s ním přichází i cyklistická sezóna. Pokud se také rozhodujete pořídit si nové jízdní kolo, měli byste věnovat pozornost několika klíčovým parametrům, s nimiž si vyberete jízdní kolo na míru. Pro usnadnění jsme pro vás podrobně rozebrali hned 5 parametrů důležitých pro výběr správného jízdního kola.

Velikost rámu

Nejdůležitější je při výběru jízdního kola je jeho velikost. Zvolte velikost rámu, která je pro vás nejpohodlnější a umožňuje vám snadné ovládání kola. Během výběru byste měli brát v úvahu také svou výšku a délku nohou. Pokročilejší jezdci by měli zvážit také typ terénu, v němž se budou pohybovat.

Materiál rámu

Materiál rámu ovlivňuje hmotnost kola, jeho tuhost a odolnost. Nejčastějšími materiály jsou hliník a ocel. I když se mezi kvalitnější řadí ocel, v drtivé většině případů narazíte na jízdní kola vyrobená ze slitiny hliníku.

Převodový systém

Převodový systém zajišťuje přesnou změnu rychlosti kola. Při výběru jízdního kola byste měli brát v úvahu nejen potřebnou rychlost, ale i typ terénu, kde se budete s kolem pohybovat. Jízdní kola značky Cannondale Jekyll nabízí různé druhy převodových systémů, jež poskytují až dvanáct rychlostí.

Přečtěte si také:  Plastové palety a jejich výhody

Tip na kvalitní kolo: jednoznačnou voblou pro výás jsou kola Rock Machine.

Vidlice a tlumič

Vidlice a tlumič jsou klíčovými prvky pro pohodlnou jízdu a ochranu proti otřesům. Pokud plánujete jezdit v náročném terénu, doporučuje se zvolit kolo s kvalitní vidlicí a tlumičem. Jízdní kola Cannondale Jekyll využívají například vidlice Fox Float a tlumiče Fox Float DPS, jež jsou navrženy pro extrémní terén.

Brzdy

Pokud se chystáte jezdit v nerovném terénu, určitě se vyplatí zvolit hydraulické brzdy, které jsou velmi účinné. Pokud naopak budete jezdit spíše po rovince nebo lehčím terénu, mohou být pro vás dostačující i mechanické brzdy. Již zmiňovaná jízdní kola Cannondale Jekyll jsou obvykle vybaveny hydraulickými brzdami Shimano, jež jsou navrženy pro rychlé a účinné brždění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *