Palubky se hodí nejen k obkládání!

Stavba a rekontrukce

Palubky jsou výrazem, který přísluší stavebnímu produktu, vyrobeného z masivního dřeva. Jde o dřevěné prvky, které nabývají odlišných velikostí, tlouštěk a délek. Rozdílný může být samozřejmě i výrobní materiál, který představují především jehličnaté dřeviny. V závislosti na tom, k čemu silné palubky budete potřebovat, můžete zvolit i jiné druhy stromů, které se pyšní daleko větší pevností, odolností. Výjimkou tedy nejsou palubky z exotických dřevin v podobě cedru nebo teaku.

Z hlediska využití lze tento dřevěný výrobek rozdělit do dvou skupin. Tou první jsou jistě obkladové palubky, které je možné využít jak ve vnitřních, tak venkovních prostorách. V případě interiérů jde jistě o moderní a luxusní doplněk, jehož předností je kromě jiného nadčasový a velice útulný vzhled. Z praktického hlediska lze hledat výhody v podobě zateplení, ochrany stěn, tlumení zvuku nebo zamezení vlhkosti.

Poslední zmíněný případ se samozřejmě vyskytuje především v koupelnách a pro jeho realizaci je zapotřebí využití tvrdších a mastnějších dřevin. Odolné palubky pro vnější užití jsou aplikovány především do míst, která vyžadují estetické podbití. Ve všech případech je však nutné aplikovat vhodné nátěry pro prodloužení životnosti dřeva.

Přečtěte si také:  Rekonstrukce domu a zahrady – na co byste se měli připravit?

Druhým příkladem jsou podlahové palubky, které slouží jako podlaha, jak již ostatně samotný název naznačuje. V tomto případě jde o velice teplé, stabilní a flexibilní materiály, které plní funkci moderní podlahové krytiny. Libovolně zhotovené palubky samozřejmě odpovídají přísným normám ČSN, které dbají hlavně na výslednou kvalitu. Pakliže máte jasnou představu užití tohoto stavebního prvku, lze si nechat zpracovat palubky podle přesně zadaných kritérií. Obklopte se přírodním materiálem, který vzbuzuje pocit luxusu a příjemného tepla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *