Plastové palety a jejich výhody

Obchody a eshopy

Plast v současné době dobývá i oblasti, u kterých by nás to ani nenapadlo. Příkladem mohou být přepravní a dopravní služby, jež využívají palety. Snad každý z nás si vybaví ty klasické dřevěné, ale ve velkých firmách (a v poslední době nejen v nich) tento materiál často nahrazuje jiné neočekávané řešení – plast.

Na první pohled to vypadá jako nevýhoda, protože klasické plastové palety jsou ve srovnání s těmi dřevěnými 2krát až 3krát dražší. Jak je tedy možné, že se vedení firmy vyplatí do nich takříkajíc investovat? Pojďme si porovnat výhody a nevýhody obou druhů.

Hlavní kritériem by měla být životnost

„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné věci,“ říká jedno známé přísloví. A přesně to platí i pro plastové palety. Tito pomocníci jsou totiž z dlouhodobého hlediska mnohem efektivnější a dokážou vám ušetřit nemalé peníze, protože mají delší životnost. Tam, kde dřevo již vypadá opotřebovaně a začínají se z něj uvolňovat třísky, slouží kvalitně zpracovaný plast stále stejně dobře.

Hygieničtější řešení pro váš provoz

Neměli bychom zapomínat ani na to, že tyto plasty nepotřebují žádné speciální ošetření, které by je ochránilo například proti vlhkosti nebo škůdcům. A když se ušpiní, snadno je vyčistíte obyčejnou vodou. Jsou tedy maximálně hygienické.

Ale to stále ještě není vše:

  • díky jejich nízké hmotnosti budou skvělé pro použití při letecké dopravě,
  • snadno se skladují
  • a v závěru životnosti jsou rovněž recyklovatelné.

Vsaďte na specialisty v oboru

Abyste však mohli výhod plastových palet využít naplno, nepořizujte je od no-name výrobce, ale vsaďte na skutečného experta v oboru. Firma Schoeller Allibert má dlouholeté zkušenosti a znalosti ohledně požadavků logistiky správně fungujících skladů. A právě ty vtiskla i do veškerých svých výrobků.
Tradice opakovaně použitelných přepravních obalů je tu opravdu dlouhá. Její experti je vyvíjejí, navrhují a vyrábí již více než 50 let. V tomto segmentu trhu jde o přední společnost v rámci Evropy, mimo to však působí i v mnoha zemích po celém světě.

Proč si vybrat plastové palety Schoeller Allibert

Důraz je kladen především na to, aby měla každá plastová paleta, která opustí výrobní závod Schoeller Allibert, po všech stránkách dlouhou životnost. Vyrábí se totiž z pečlivě zpracovaného stabilního plastu odolného proti zlomení, což jde ruku v ruce se značnou odolností vůči korozi a dalším nepříznivým vnějším vlivům.

Plastové palety Schoeller Allibert vám také nabídnou nízkou hmotnost a zároveň vysokou nosnost a lze je pořídit v mnoha velikostech a typech. Dokonale nahradí klasické europalety bez nutnosti jakékoliv úpravy skladů nebo přepravy. Kupříkladu na běžném paletovém vysokozdvižném vozíku tyto výrobky skvěle sedí díky lyžinám. Více se dozvíte na stránkách schoellerallibert.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *