4 tipy, kam vyrazit na magnetický rybolov i bez ryb

Zábava a volný čas

Zajímá vás magnet fishing neboli magnetický rybo/lov bez chytání ryb? Při této aktivitě budete častěji venku na čerstvém vzduchu, což prospěje vašemu zdraví. A někdy to může být docela zabíračka. Potřebujete k tomu jen silný magnet, pevné lano a několik drobností. Až se vybavíte, může se vám hodit pár tipů, kam vyrazit na lov.

Magnet fishing je novodobý lov. Nelovíte však zvířata, ani žádné ryby. Jste sice také u vody, ale vytahujete z ní kovové poklady. Tedy spíš nejčastěji kovový odpad, který tam někdo před vámi zahodil či ztratil.

Z vodních hlubin během magnet fishingu vytahujete zrezivělé dráty, kusy nářadí a náčiní, hrnce, ráfky od kol nebo celá jízdní kola a další kovové předměty, včetně staré munice. Tu ale hned nahlaste na policii. Pozor, může být nevybuchlá a velice nebezpečná.

Co je pro magnet fishing potřeba?

Pro úspěšný lov potřebujete něco, čím kovové předměty z vody vytáhnete, tedy silný neodymový magnet na magnet fishing s okem. K magnetu je přivázané pevné lano pro magnetický lov o nosnosti 550 nebo o něco 355 kg.

Dále se vám do výbavy hodí rukavice na ochranu rukou, kbelík na úlovky, antibakteriální gel na ruce a mobil nebo foťák na fotografování nálezů.

4 tipy, kam vyrazit na magnet fishing

Kde se dají nějaké kovové poklady z hlubin vytáhnout? Vyzkoušejte třeba tyto čtyři tipy:

Přečtěte si také:  Základy bezpečnosti při plavbě kajakem

1) Na hrázi rybníka

Pokud je rybník hlubší a lidé se v něm koupají, je vyšší pravděpodobnost, že tam někdo něco kovového ztratil. Největší hloubka bývá u hráze.

2) Z mostu přes řeku

Máte-li dostatečně dlouhé lano, zkuste štěstí u mostu přes řeku. Někdy lidé z mostu do řeky něco zahodí. Můžete to magnetem z vody vytáhnout.

3) Nábřeží městského potoka

Dobrým místem na lov jsou lokality, kam hodně chodí lidé. To ve městě bývá. Sem tam do vody někdo něco zahodí, anebo tam nějaký kovový předmět spadne. Zkuste zapátrat s magnetem.

4) Mola u přístavů

Dalším tipem na lokalitu pro lov pokladů jsou mola u přístavišť. Ať už se jedná o říční molo nebo na jezeře, i tam se lidé pohybují a šance na nález se zvyšují.

Vyrazte na lov raději ráno, když je zima a nevlídno

Pokud vyrazíte s magnetem na lov v době, když je hezky, teplo, zřejmě bude na „lovišti“ mnoho lidí.

Proto je lepší si přivstat a být tam hned ráno. Anebo když je zima nebo mrholí. Budete mít tak na magnet fishing větší klid, nebudete dráždit okolo sedící rybáře a plašit jim házením magnetu do vody ryby.

S magnetem se dají poklady hledat celý rok, pokud není voda zamrzlá.

Tip: Jak na techniku lovu magnetem.

Úspěšný magnetický lov!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *