Sea Island Land Italy Sicily  - DominikaKukulka / Pixabay

Letní dovolená 2022: Objevujte jedinečné krásy Slovinska a Sicílie

Cestování a dovolená

Pokud se v letošním roce chystáte na dovolenou, určitě byste měli vsadit na netradiční destinace. Velká část lidí si v takovou chvíli představí tropické či exotické krajiny, které v katalozích cestovních kanceláří vídáme poměrně často. Existují však i přehlížené evropské destinace, které vás dokážou pořádně překvapit. Pojďme se na ně podívat.

Kousek italského ráje, na který jen tak nezapomenete

Jestli si chcete letos dopřát opravdu jedinečné zážitky, je jasným tipem dovolená Sicílie. Ne nadarmo je tento největší ostrov Středozemního moře nazýván ostrovem boha slunce. Už při příjezdu zde na vás dýchne příjemná a uvolněná atmosféra, která vás ihned pohltí.

Svůj poznávací zájezd Sicílie započnete v krásném hotelu pod Etnou, kde budete moci v průběhu dne odpočívat. Hned druhý den si budete moci projít známé město Palermo, kde se seznámíte s tamní orientální kulturou. Krásy budete poznávat i v západní Sicílii, kde si prohlédnete mimo jiného i základy chrámu Dia olympského či chrám Svornosti. Neujde vám ale ani prohlídka starodávného a slavného města Syrakusy.

Přečtěte si také:  Dovolená v Rakousku: 5 míst, které byste měli určitě navštívit

Moře a přírodní krásy Slovinska vám vyrazí dech

Slovinsko je stále opomíjenou evropskou destinací, která má však hodně co nabídnout. Dovolená Slovinsko totiž nabízí skvělou příležitost, jak můžete poznávat nejen krásy přírody, ale i jedinečnou architekturu, kterou jen tak jinde neuvidíte.

Během zájezdu Slovinsko budete moci vyzkoušet tamní moře, vyrazit na túru do krásných hor, nebo obdivovat širokou škálu zámků a pevností, které zde byly v minulosti postaveny. Velmi oblíbené je například lázeňské letovisko Bled, které vás přivítá uchvacujícím výhledem na alpské ledovcové jezero. Těšit se ale také můžete na přírodní krásy v podobě vodopádů Savice, průsmyk Soča či největší krápníkovou jeskyni v Evropě s názvem Postojnská jáma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *