Pipes Pipeline Factory Heating  - Tama66 / Pixabay

Kotle na tuhá paliva: Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Bydlení a domácnost

Většina rodinných rozpočtů je zatížena zejména jednou položkou, a to náklady na bydlení. Právě proto se čím dál tím více majitelů domů snaží hledat způsoby, jak alespoň trochu ušetřit. S ohledem na rekordní ceny některých energií se tedy jako nejlepší varianta jeví kotle na tuhá paliva. Jaké typy existují a vyplatí se do nich opravdu investovat?

Minimální ztráta a maximální výhřevnost

Klasické kotle na tuhá paliva jsou oblíbené zejména pro svoji výhřevnost, díky čemuž za poměrně přijatelné náklady dokážete vytopit i větší budovy a obytné plochy. V praxi je dokázáno, že kotel dokáže přeměnit až 90 % paliva na energii – vyhnete se tak zbytečným ztrátám, ke kterým dochází třeba u běžných krbových kamen.

Často je však vyzdvihována i úspora času, kdy nemusíte myslet na pravidelné přikládání do kotle – některé se o tuto neoblíbenou činnost postarají dokonce za vás. Právě proto se vyplatí popřemýšlet i nad investicí do automatického kotle na dřevo, se kterým nemusíte navštívit kotelnu i několik dní či týdnů.

Přečtěte si také:  Nerez nabízí celou řadu výhod. Proč se vyplatí investovat do nerezového zábradlí?

Prvotřídní kvalita kotle je základ

Pokud chcete, aby se životnost kotle na uhlí či dřevo zbytečně nesnižovala, nebojte se obrátit na profesionální firmy, které vám s jejich servisem pomohou. Jejich služeb přitom můžete využít už při samotné koupi, díky čemuž se můžete spolehnout i na precizní montáž. Ve zkratce tak budete moci v klidu usínat s pocitem, že jste pro bezpečnost provozu nového kotle udělali maximum.

Klíčová je však samotná kvalita kotle, která by měla splňovat ty nejpřísnější normy. Mezi tradiční české výrobce kotlů se řadí i firma AGROMECHANIKA, která na trhu s kotli na tuhá paliva působí již od roku 1992. Za tu dobu se jí podařilo vypracovat v předního výrobce, který sbírá úspěchy nejen u nás, ale i v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *