weigh up, plus, minus

Jak na výběr té správné průmyslové váhy

Firmy a služby

Průmyslové váhy jsou klíčovým nástrojem v mnoha oborech, kde se musí vážit různé materiály a zboží. Nabídka těchto vah je veliká a správný výběr může být složitý. V tomto článku si představíme několik kritérií, která je třeba zvážit při výběru průmyslové váhy.

Účel váhy je třeba dobře promyslet

Prvním krokem při výběru je zvážení účelu, pro který bude váha používána. Jestliže bude hmotnost rozhodující pro stanovení ceny, daně nebo k ochraně zdraví, je potřeba zvolit váhu úředně ověřenou (cejchovanou) – to platí třeba i pro dávkovací váhy. Jestliže však bude zjištěná hmotnost sloužit čistě jen pro vaši vlastní potřebu, postačí technologická váha (půjde totiž vlastně o pracovní měřidlo).

Druh váženého předmětu

Druhým kritériem je druh váženého sortimentu či materiálu. V závislosti na velikosti a váze předmětu se zvolí velikost vážné plochy, maximální váživost a přesnost (dílek). Potřebná velikost vážné plochy určí typ konstrukce váhy. Hodit se vám může například malá laboratorní/kompaktní váha, můstková váha s velkou plošinkou a indikátorem zvlášť nebo plošinová váha s velkou váživostí (sem obvykle patří robustní průmyslové váhy).

Přečtěte si také:  Poradíme vám, jak napsat životopis anglicky

Zdroj energie pro váhu

Velmi důležitým bodem při výběru by měl být i zdroj energie váhy. Váhy mohou mít napájení přímo z elektrické sítě (kabel 220V vedoucí přímo k tělu váhy, nehrozí u něj ztráta a zničení adaptéru), pomocí AC/DC adaptéru (klasický adaptér na 220V, do váhy jde bezpečné napětí 6-12V) nebo vestavěný akumulátor (nabíjecí uzavřený olověný akumulátor).

Je třeba samozřejmě přihlédnout i k některých specifikům (například váhy do výbušného prostředí musí mít speciální akumulátory). Pokud si nevíte s výběrem rady, zamiřte ke specialistům – například na stránky Vahy.net. Získáte tak přehled o tom, co je na současném trhu dostupné a v případě potřeby i radu ohledně produktu vhodného právě pro vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *