Internet Speed Test Speedometer  - mohamed_hassan / Pixabay

4 tipy, jak dosáhnout kvalitnějšího a rychlejšího internetového připojení

Firmy a služby

Internetové připojení je v současnosti již samozřejmostí. Jeho kvalita nemusí být ve všech koutech naší země stejné, což vede i k výraznému zpomalení. To může pro některé uživatele představovat velký problém. My však pro vás máme hned 4 tipy, jak se můžete s tímto nešvarem vypořádat sami.

Resetujte svůj wifi modem

Když sledujete, že se kvalita internetového připojení zhoršuje, není nic jednoduššího než restartovat svůj wifi modem. Pro začátek můžete vyzkoušet modem pouze vypnout a zapnout. Některé novější modemy mají vlastní tlačítko pro resetování, které bude mnohem efektivnější. Jestliže jím modem nedisponuje, zkuste ho vytáhnout ze zásuvky a poté opětovně zapnout.

Najděte modemu nové místo

Rozhodujícím faktorem v kvalitě internetového připojení je umístění modemu. Ten by měl být ideálně poblíž okna, kde je signál nejsilnější. Naopak ve více patrových domech je lepší modem uložit mezi patra, kde se nejčastěji pohybujete. V žádném případě modem neumisťujte k ostatním elektronickým zařízením, jako je mikrovlnná trouba, pračka nebo televize.

Přečtěte si: Využití 3D tisku v medicíně

Přečtěte si také:  Nerezový nábytek nabízí vysokou odolnost a delší životnost. Kde všude má své uplatnění?

Vyměňte wifi za kabel

Obecně platí, že wifi nedisponuje tak kvalitním a stabilním připojením jako kabel. Rozdíl mezi oběma řešeními se může totiž lišit až desetinásobně. Pokud tedy máte možnost vyměnit wifi za kabel neváhejte. Vyhnete se tím zbytečnému kupování zesilovačů a dalších zařízení, které pro pokrytí celého domu wifi připojením budete potřebovat.

Změňte poskytovatele internetu

Někdy nemusí být vina pouze na vaší straně ani na straně vámi používaného routeru. Proto se zkuste mrknout na zoubek i svému poskytovateli internetu, který nemusí nabízet zrovna to nejrychlejší připojení. Namísto velkých společností se obraťte na lokální poskytovatele, kteří řeší každou zakázku individuálně. Když si budete chtít například sjednat Internet Horoměřice, můžete očekávat, že se vám bude společnost snažit vždy nabídnout to nejlepší možné připojení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *