Video Conference Video Call

Jak vybrat opravdu užitečnou „pojistku na blbost“?

Ekonomika a finance

Pokud ke svému životu přistupujete jen trochu zodpovědně, pak určitě víte, že přihodit se může zkrátka cokoliv. Nechtěně rozbít lze pracovní notebook i drahou dekoraci v obchodním centru.

To správné pojištění odpovědnosti vás však před většinou nepříjemných finančních následků spolehlivě ochrání. A nemusí se vztahovat jen na jednotlivce, dopřát si ho mohou i celé rodiny.

Pojištění zodpovědnosti občana

Škody v běžném životě nebo ty, jež byly způsobeny při výkonu zaměstnání – obojí pojištění zodpovědnosti alias pojistka na blbost zahrnuje. A jak je od sebe odlišit? Smlouva uzavřená pro běžný život vás ochrání před situacemi, v nichž způsobíte škodu jiné osobě a ta po vás následně požaduje její úhradu.

A nemusí jít jen o vaši osobu. Do pojistných podmínek lze zahrnout všechny členy rodiny a leckdy dokonce i domácí mazlíčky. Hodit se může v mnoha situacích – ať už jde o konflikt vašeho psa s jiným na ulici, poškození zboží v obchodě vaším dítětem nebo nechtěné zranění chodce, které jste způsobili třeba při jízdě na kole.

A ve hře je dokonce uhrazení některých nákladů na soudní řízení, a to opět vaší pojišťovnou.

Jak si vybrat pojištění při zaměstnání

Oproti tomu pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu vás chrání při způsobení škody zaměstnavateli. Ten po vás může požadovat až 4,5 násobek vaší měsíční mzdy. A to nebývá právě málo. Ale nejde jen o škodu na majetku. Chtějte také produkt, který se postará o náhradu újmy na zdraví a nejlépe i o právní zastoupení.

I malá administrační chyba totiž umí vést ke značným finančním ztrátám a nevinné šťouchnutí do kolegy ho dokáže dostat až do nemocnice. A nemusí jít jen o klasický zaměstnanecký poměr. Obdobné pojištění si mohou sjednat i brigádníci či OSVČ.

Variantu volte podle sebe

Záleží jen na vás, do jaké výše si chcete nechat svoji zodpovědnost pojistit. Například na Ergo.cz najdete hned čtyři varianty občanského pojištění a přizpůsobivé pojištění zaměstnance. Prohlédněte si své možnosti ještě dnes.

Desk Conference Computer Technology
Jak vybrat opravdu užitečnou „pojistku na blbost“?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *