Model Woman Beauty Model  - Engin_Akyurt / Pixabay

Bělení zubů aneb jak zazářit s úsměvem

Zdraví a životní styl

Co vás při pohledu na druhého upoutá jako první? Jistě nebudete dlouho váhat a odpovíte, že úsměv, jelikož zuby jako perličky dokáží okouzlit snad úplně každého. Toužíte-li po zářivém americkém úsměvu, není na škodu věnovat se tomuto tématu více do hloubky, čímž se vyvarujete případným komplikacím a odměnou pro vás bude šetrně a dlouhodobě vybělený chrup.

Na co si dát pozor

V dnešní době existuje nespočet způsobů bělení zubů, a právě o to těžší může být rozhodnout se pro tu správnou metodu, která vám bude vyhovovat. Na internetu můžete narazit na spoustu „ověřených“ postupů a babských rad. Nenechte se však zlákat slibovanými účinky těchto co možná nejlevnějších způsobů, protože se ve většině případů jedna o velice nešetrná řešení, která vám zuby možná vybělí, ale jako bonus“ si například porušíte sklovinu. Výdaje za nápravu takovýchto problémů vás vyjdou dráž než bezpečné bělení pod lékařským dohledem.

Toothbrush Smile Teeth Mouth Oral - AlbanyColley / Pixabay
AlbanyColley / Pixabay

Jak správně postupovat

Každé šetrné bělení zubů by mělo probíhat po konzultaci se zubním lékařem či dentální hygienistkou. Bělení například nelze provádět, máte-li v zubu kaz, nebo pokud nemáte zdatně osvojenou péči o mezizubní prostory. Po zkontrolování a zhodnocení stavu vašeho chrupu vám lékař doporučí nejideálnější bělicí metodu. Tento krok je odrazovým můstkem na cestě za zářivým a hlavně zdravým úsměvem! Nepodceňte rady odborníků a mějte jistotu, že za estetické vylepšení nezaplatíte svým zdravím.

Přečtěte si také:  Pohodový čas s dobrým čajem

Možností je mnoho, stačí si jen vybrat

Mezi základní způsoby bělení patří:

  • domácí,
  • ordinační,
  • kombinace obou výše zmíněných.

Rozdíl je pouze v postupu a časové náročnosti, bezpečnost úkonu je ale u každého zachována stejnou měrou. Pro méně náročné existují i alternativy jako například šetrné bělící zubní pasty, které vaše zuby pouze zbaví zažloutnutí a zůstane tak zachován přirozený barevný tón.

Tři – dva – jedna – SÝR! S poctivě vybělenými zuby zazáříte nejen na fotkách!

 

Teeth Smile Dentist Dentist - alexandreest / Pixabay
alexandreest / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *