Chair Design Interior Furniture  - lovingimages / Pixabay

Dopřejte si relaxaci ve vaši sprše

Bydlení a domácnost

Pro mnohé z nás je sprchování jen každodenní povinností a nemáme z něj žádný požitek. Pokud byste chtěli tuto skutečnost změnit, nezbývá než si zakoupit nový sprchový kout.

Sprchové kouty dnes tvoří součást snad každé moderní domácnosti. Nejenže mohou být vhodným doplňkem, ale zároveň mohou přizpůsobit naše koupelny zrychlenému tempu současného života. Nesmíme zapomenout i na úsporu vody a energie, protože celková spotřeba je výrazně nižší než u napuštění vany. Výběr sprchových koutů je obrovský a každý z nás si může vybrat ten svůj, podle své libosti a vkusu.

Čtvrtkruhové sprchové kouty

Čtvrtkruhový sprchový kout s půdorysem ve tvaru kruhové výseče bývá montován do rohu koupelny. Je jedním z nejoblíbenějších, ale zároveň i nejlevnějších sprchových koutů. Čtvrtkruhové sprchové kouty mohou být v rámovém provedení, ale bez i rámu, a poté se již nazývají celoskleněné sprchové kouty. Tyto sprchové kouty se vyrábějí zpravidla s bezpečnostním sklem a mají posuvné dveře na různých druzích pojezdů. Cena tohoto sprchového koutu se může pohybovat od 7 do několika desítek tisíc korun.

Obdélníkové sprchové kouty

Sprchové kouty ve tvaru obdélníku nebo čtverce se využívají zejména v moderních koupelnách. Tyto kouty jsou velmi flexibilní a dají se objednat v různých rozměrech. Záleží pouze na domluvě s výrobcem a na vaší představě.

V současné době jsou nejoblíbenější bezrámové celoskleněné sprchové kouty s kovovými panty, které se vyznačují svojí odolností a trvanlivostí.

Sprchové boxy

Sprchové boxy jsou dokonalým relaxačním rájem pro vaše unavené tělo. Boxy jsou již celistvé a montují se i do koupelen se špatným přívodem vody, neboť jsou mnohem méně náročné.

Přečtěte si také:  Fotovoltaika k rodinnému domu: Dobrý nápad, nebo jen zbytečně vyhozené peníze?

Jejich největší výhodou je široké spektrum příslušenství, do kterého patří zejména hydromasážní trysky, parní sprchové příslušenství, ale i světlo, chromoterapie (léčba pomocí barevného světla), rádio, opora vaší hlavy, sedátka či boční masážní trysky.

Jedinou nevýhodou těchto sprch je jejich vysoká cena, která je však zcela úměrná komfortu a pohodlí celého sprchovacího komplexu. V tomto boxu si dokonale odpočinete a zapomenete na všední starosti.

Sprchové vaničky

Pro ty, kteří nemají dostatek místa pro vanu ani pro velký sprchový kout, je dokonalým řešením sprchová vanička. Vybrat si můžete vybrat z různých druhů a tvarů. Tato vanička se zasadí do země, nad ni se umístí sprcha a okolo se pověsí pouze závěs.

Vaničky se zpravidla vyrábějí ze dvou typů materiálu a to buď z akrylátu či litého mramoru. Samozřejmě mramorová vypadá esteticky mnohem lépe.

Užívejte si

Volba sprchového koutu záleží hlavně na vašich nárocích a mnohdy i na výši platebního konta. Trh nabízí obrovskou škálu a mnohé firmy začaly s výraznou inovací v podobě širokého spektra příslušenství, které vám ještě více zpříjemní váš čas při sprše. Pokud si vyberete tu správnou sprchu pro vás, nebudete ji již chtít nikdy opustit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *