Berth Pier Tower Lookout Tower  - Bjonsson / Pixabay

Obytné kontejnery: Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Bydlení a domácnost Firmy a služby

V posledních letech se staly velmi oblíbené modulární stavby, které je možné rychle vytvořit pomocí obytných kontejnerů. Tuto možnost využívají nejen firmy, ale i obce či města, která potřebují rychle vytvořit zázemí pro své zaměstnance či občany. K tomuto jednoduchému a poměrně levnému řešení se přiklání stále více subjektů. Jaké jsou výhody a nevýhody obytných kontejnerů?

Rychlá instalace a levná údržba

Kontejnery si nachází své uplatnění nejen na velkých lodích, kde jsou využívány k převozu zboží a materiálu, ale i v dalších odvětvích. Čím dál tím častěji jsou využívány i ke stavbě modulárních staveb, které disponují širokou škálou využití. Velmi zajímavou příležitost tak představují například pro firmy, které mohou jednoduše, a hlavně rychle, vytvořit kancelářské zázemí pro své zaměstnance.

Kromě toho jsou obytné kontejnery využívány i ve školách, obcích, restauracích či hotelech. Velkou výhodou je jejich flexibilita, kdy je možné kontejnery umístit prakticky kamkoliv. Běžně jsou však využívány i jako přístavby, nebo je lze vestavět přímo dovnitř firemních či skladovacích hal. Za zmínku také stojí jejich rychlá instalace a jednoduchá údržba. Extra vysoké nejsou ani náklady na jejich pořízení, kdy výroba kontejnerů nepředstavuje nějak zvlášť velkou investici.

Přečtěte si také:  Optimalizujte spotřebu vody s vodoměry od INMES spol. s r.o.

Dlouhou životnost vám zajistí pouze kvalitní zpracování

Ať využíváte obytné či sanitární kontejnery, měli byste dbát zejména na jejich kvalitu zpracování. Jedině ta vám zajistí jejich odolnost vůči vnějším vlivům, a tím pádem i dlouhou životnost. Mezi přední výrobce kontejnerů se u nás řadí společnost IMECON, která má v tomto odvětví několikaleté zkušenosti.

Kromě výroby nabízí i služby spojené s instalací a servisem kontejnerů. Při koupi libovolného počtu kontejnerů tedy nemusíte řešit jejich přepravu, manipulaci s nimi a ani výslednou montáž – firma přitom vyhoví i individuálním požadavkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *