Berth Pier Tower Lookout Tower  - Bjonsson / Pixabay

Obytné kontejnery: Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Bydlení a domácnost Firmy a služby

V posledních letech se staly velmi oblíbené modulární stavby, které je možné rychle vytvořit pomocí obytných kontejnerů. Tuto možnost využívají nejen firmy, ale i obce či města, která potřebují rychle vytvořit zázemí pro své zaměstnance či občany. K tomuto jednoduchému a poměrně levnému řešení se přiklání stále více subjektů. Jaké jsou výhody a nevýhody obytných kontejnerů?

Rychlá instalace a levná údržba

Kontejnery si nachází své uplatnění nejen na velkých lodích, kde jsou využívány k převozu zboží a materiálu, ale i v dalších odvětvích. Čím dál tím častěji jsou využívány i ke stavbě modulárních staveb, které disponují širokou škálou využití. Velmi zajímavou příležitost tak představují například pro firmy, které mohou jednoduše, a hlavně rychle, vytvořit kancelářské zázemí pro své zaměstnance.

Kromě toho jsou obytné kontejnery využívány i ve školách, obcích, restauracích či hotelech. Velkou výhodou je jejich flexibilita, kdy je možné kontejnery umístit prakticky kamkoliv. Běžně jsou však využívány i jako přístavby, nebo je lze vestavět přímo dovnitř firemních či skladovacích hal. Za zmínku také stojí jejich rychlá instalace a jednoduchá údržba. Extra vysoké nejsou ani náklady na jejich pořízení, kdy výroba kontejnerů nepředstavuje nějak zvlášť velkou investici.

Přečtěte si také:  Dopřejte si relaxaci ve vaši sprše

Dlouhou životnost vám zajistí pouze kvalitní zpracování

Ať využíváte obytné či sanitární kontejnery, měli byste dbát zejména na jejich kvalitu zpracování. Jedině ta vám zajistí jejich odolnost vůči vnějším vlivům, a tím pádem i dlouhou životnost. Mezi přední výrobce kontejnerů se u nás řadí společnost IMECON, která má v tomto odvětví několikaleté zkušenosti.

Kromě výroby nabízí i služby spojené s instalací a servisem kontejnerů. Při koupi libovolného počtu kontejnerů tedy nemusíte řešit jejich přepravu, manipulaci s nimi a ani výslednou montáž – firma přitom vyhoví i individuálním požadavkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *