flashlight, led, light

Spořit se dá i bez snížení komfortu

Bydlení a domácnost

Každý, kdo se v poslední době díval na svůj účet za elektřinu, že moc důvodů k radostí není. Ceny této komodity se za posledních několik málo let zmnohonásobily, a i když se dá čekat ve střednědobé budoucnosti nějaké to zlevňování, dnešní situace na trhu je stále špatná.

Proto je lepší s elektřinou šetřit. Naštěstí je reálné dosáhnout úspor bez větších kompromisů. Ne každý však ví, jak toho docílit.

Způsoby, co nic nestojí

Asi tím nejefektivnějším způsobem spoření je nepoužívat žádné elektrospotřebiče a vůbec nesvítit. Takto si však člověk akorát zničí svou dosavadní životní úroveň. I bez zbytečného sebeobětování je ovšem možné dosáhnout dobrého výsledku, třeba vypínáním televize, případně počítače.

Tyto přístroje patří často k velkým žroutům elektřiny, a proto je dobré jejich používání alespoň částečně omezit. Pomůžou i drobnosti typu stáhnutí jasu, díky čemuž je možné ušetřit i několik desítek wattů. To platí pro televizi i monitor.

Rovněž se doporučuje nesvítit tam, kde není potřeba. Často na tohle jednoduché pravidlo lidé zapomínají, což je potom stojí stovky až tisíce korun ročně.

Přečtěte si také:  Kouzlo zimních zahrad

Vhodný zdroj světla

Kdo chce skutečně šetřit, neměl by jen svítit méně, ale hlavně mnohem efektivněji. A toho se dá dosáhnout kupříkladu pomocí spořivých LED světel. Jedná se o produkty moderní doby, jež dokáží ušetřit skutečně majlant. Jejich spotřeba je totiž daleko nižší než třeba u tradičních vláknových žárovek.

Úsporné osvětlení LED se prodává v mnoha variacích. Dá se proto použít nejen v interiéru, ale rovněž i venku na zahradě.

Levná koupě

LED žárovky a další obdobné světelné zdroje je možné koupit docela levně. Stačí navštívit e-shop Silring, kde lze najít poměrně lehce vše potřebné. Všechny kategorie na webu jsou totiž přehledně označeny, takže žádné bloudění nehrozí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *