Key Audi Car Interior Buttons  - jl_creativespace / Pixabay

Problémy s autoklíčem lze jednoduše vyřešit v autoservisu – jaké možnosti nabízí nové technologie?

Auto Moto Firmy a služby

Podoba automobilového průmyslu se během posledních let změnila k nepoznání, což vede k novým problémům, se kterými se musí majitelé vozů potýkat. Jako častý problém se tak jeví například porouchané autoklíče, s jejichž oprava svépomocí končí většinou ještě větším poškozením. Naštěstí se ale najdou i servisy, které se na jejich opravu specializují.

Autoklíče dokážou potrápit nejednoho řidiče

Jedním z nejčastějších poruch u novějších modelů automobilů je poškození autoklíče. Téměř každý majitel vozu bude souhlasit, že taková závada je přinejmenším nepříjemná a někdy dokáže vykolejit i ostřílené řidiče. Problémy se objevují zejména u takzvaného imobilizéru, kdy nemusí být vždy jasné, co přesně poruchu způsobilo.

Výsledek je však většinou stejný – automobil nenastartuje a jediné, z čeho budete schopni něco vyčíst, bude přístrojová deska. Pokud vše způsobil vadný autoklíč, vyplatí se sáhnout po náhradním. Jestliže ani ten nemáte po ruce, nevyhnete se přivolání odtahové služby, která vás může odkázat na specializovaný autoservis.

Přečtěte si také:  Efektivně použité parkovací zábrany mohou ochránit vaše zdraví i majetek

Nové autoservisy dokážou i nemožné

Moderní autoservisy mají již dávno své vlastní zaměstnance, kteří se vyznají v elektroinstalaci i těch nejmodernějších vozidel. Během chvilky tak dokážou diagnostikovat závadu a navrhnout nejlepší možné řešení. V případě poruchy klíče, u které dochází převážně k poruše čipu, bude muset pracovník přistoupit k výrobě nového.

Běžně výroba autoklíčů trvá v řádu několika minut, díky čemuž si je můžete nechat vyrobit doslova na počkání. Některým autoservisům stačí, když předložíte pouze fotografii klíče, ze které dokážou rychle odhadnout veškeré parametry. Tuto službu nabízí například i firma AesOnofrej.cz, kde kromě opravy a výroby autoklíčů nabízí i další služby spojené s elektroinstalací uvnitř vozů. Možná je tedy i oprava zmíněného imobilizéru, klonovací řídící jednotky, autorádia či klimatizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *