Building Demolition Excavator  - Silberkugel66 / Pixabay

Kam se stavební sutí a odpadem? Na zahradě je nenechávejte

Stavba a rekontrukce

Jestli se připravujete na demolici či rekonstrukci, budete muset počítat se stavební sutí a odpadem. Ty je nutné buď zlikvidovat, nebo opětovně využít. V každém případě byste je ale neměli nechávat na svém dvorku či zahradě. Kam můžete odvést stavební suť a odpad?

Stavební odpad neházejte do popelnice

Stavební odpad v žádném případě nepatří do popelnice. Při bourání, stěhování a dalších stavebních pracích se nahromadí spoustu materiálů, které můžete vytřídit a odvést na příslušná místa, jako je například sběrný dvůr. Ve stavebním odpadu totiž můžeme najít například plasty, kovy, sklo a další materiály.

Pokud víte, že bude použitého stavebního materiálu opravdu hodně, vyplatí se vám objednat si kontejnery na odpad, které si můžete nechat přivést společností specializující se na odvoz odpadu Praha. Jejím prostřednictvím se můžete jednoduše zbavit většiny odpadu, a to téměř bez práce.

Suť odvezte na sběrný dvůr nebo skládku

Místo však musíte najít i pro přebytečnou suť, která může obsahovat prakticky cokoli od cihel až po štěrk. Ještě předtím se zkuste podívat, zda nejsou některé cihly k použití. Pokud ano, očistěte je a odložte si je na příště. Přebranou suť pak můžete odvézt na skládku či do sběrného dvora. Některé z nich si ale za její uskladnění účtují poplatky, které byste měli najít na webových stránkách dané organizace či města.

Přečtěte si také:  Speciální zakládání staveb - technologie a projekty společnosti GEOSTAV

Ušetřete si práci a nechte vše na profících

Jestliže máte práce až nad hlavu a nechcete se zaobírat odklízením suti a odpadu, můžete si na to najmout profesionály. Mezi ně se řadí například česká firma Marek Vejšický Autodoprava, která nabízí odvoz suti Praha. Kromě dovozu kontejnerů, pro vás zajistí i naložení suti a její kompletní likvidaci. Navíc nabízí i individuální přístup, díky kterému se pokusí vyhovět téměř všem vašim potřebám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *