Poradíme vám, jak napsat životopis anglicky

Firmy a služby

Pro získání nové práce v zahraničí potřebujete napsat svůj životopis v angličtině. Takový životopis má několik odlišností od toho, jak vypadá český životopis na které je potřeba dát si pozor. Pokusíme se vám poradit jak napsat životopis v angličtině.

Životopis anglicky – jak by měl správně vypadat?

Základní pravidla pro životopis v angličtině jsou stejná jako pro ten český. Přesto je zde ale několik důležitých rozdílů, na které si musíte dát pozor. Tak především se jedná o to, že váš životopis v angličtině by neměl obsahovat specifické české reálie. Ty by nemuseli v zahraniční správně pochopit.

Na co si dát pozor u životopisu v angličtině?

Životopis v angličtině by měl být stručný, strukturovaný a ne delší než dvě stránky, spíše jen jedna. Životopis také nesmí obsahovat jazykové nebo gramatické chyby, ujistěte se, že v něm nemáte žádnou chybu. Životopis v angličtině by také neměl obsahovat žádné nepravdivé údaje, platí, že v zahraniční na toto kladou mnohem větší důraz než v Česku.

Přečtěte si také:  Ekologie v našem živote

Dejte si pozor na specifické české reálie. V zahraničí nemusí rozumět tomu, jaké máte středoškolské vzdělání, problém může působit i některý vysokoškolský titul. V některých zemích neznají titul jako Mgr., jinde zase chápou titul Ing. jako striktně technické vzdělání.

U pracovních zkušeností se v zahraničí klade větší důraz na konkrétní náplň práce, název pozice není rozhodující, svoje předchozí zaměstnání tedy popište tak aby bylo jasně vidět, co konkrétně jste dělali, jaké byly vaše odpovědnosti a úspěchy.

V zahraniční se také klade velký důraz na reference. Váš životopis v angličtině by tedy měl obsahovat alespoň jednu nebo dvě reference, ideálně z posledních zaměstnání aby byly co nejaktuálnější.

muž, stůl, papír
Poradíme vám, jak napsat životopis anglicky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *