money, coin, investment

Investování pro začátečníky: 5 investičních příležitostí, na které byste se měli zaměřit

Ekonomika a finance

Investování je jedním z nejlepších způsobů, jak si zajistit finanční stabilitu a dostatečný příjem ve stáří. Začátečníci však často nevědí, jak začít a jaké investiční příležitosti jsou pro ně nejlepší. Proto vám v tomto článku představíme pět investičních příležitostí, na které se můžete během investování zaměřit.

Akcie

Akcie jsou jedním z nejoblíbenějších investičních instrumentů, a to zejména ty dividendové. V případě, že si koupíte akcie, stáváte se spoluvlastníkem dané společnosti a získáváte nárok na část jejích zisků. Přestože investování do akcií může být rizikové, historicky nabízí vysoké výnosy. Pro začátečníky je však lepší investovat do akcií dlouhodobě stabilních společností či firem vyplácejících dividendy.

Dluhopisy

Dluhopisy jsou považovány za méně rizikovou investici než běžné akcie. Ve zkratce je lze popsat, jako půjčku, jež poskytujete firmě či dokonce státu. Ti vám musí následně vrátit nejen vypůjčenou částku, ale i úrok – ten může být v některých případech velmi štědrý. Pro zjištění reálných výnosů můžete využít i specializované investiční kalkulačky.

Investice do nemovitostí

Investice do nemovitostí vám obvykle poskytnou stabilní a dlouhodobé výnosy. Investovat do nich můžete buď přímo, nebo prostřednictvím fondů a REIT, jež vám budou následně vyplácet pravidelné dividendy.

Přečtěte si také:  Nebankovní půjčky od společnosti ACEMA

Kryptoměny

Kryptoměny jsou digitální měny, jež mohou být využívány jako platební prostředek, ale i investiční nástroj. Mezi nejznámější kryptoměny patří Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Investice do kryptoměn mohou být však rizikové, s čímž na druhou stranu roste potenciální výše výnosu.

P2P půjčky

P2B půjčky představují investici do úvěrů, které jsou určené pro firmy či různé projekty. V souvislosti s tím jsou tyto investice méně rizikové než investování do běžných spotřebitelských úvěrů. Obvykle do nich lze investovat prostřednictvím platforem jako je například Bondster. Jejím prostřednictvím mohou investovat i úplní začátečníci, jež nemají s P2B půjčkami dostatek zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *